ERDEK’E GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

10 Nisan 2020 Cuma, 20:48
google news takip et mobil

Erdek Kaymakamlığı tarafından açıklanan karar gereğince Erdek ile bağlantılı tüm yollar giriş çıkışa kapatılarak, geçişler duraklatıldı.

Erdek Kaymakamlığından yapılan açıklamada;
“Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 03.04.2020 tarih ve 6235, 04.04.2020 tarih ve 6237 sayılı genelgeleri gereğince Koronavirüs Salgını ile mücadele kapsamında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ve Zonguldak ilinden kara, hava, deniz yoluyla yapılacak tüm giriş çıkışlar ile 01.01.2000 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları sınırlandırılmıştır. Bu nedenle;

1- Gerek Balıkesir Valiliği Pandemi Kurulu Kararı gerekse İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararları gereğince bugünden (10.04.2020) itibaren genelgelerde belirtilen mücbir sebepler dışında İLÇEMİZE GİRİŞ ÇIKIŞLAR İKİNCİ BİR EMRE KADAR DURDURULMUŞTUR.
2- İlçemizde mevcut ana caddelerde dolaşımın en aza indirgenmesi sağlanacaktır.
3- Sahil ve deniz kıyısında bulunan yürüyüş, piknik, gezinti vb. faaliyetler durdurulmuştur.
4- İlçemize dışarıdan gelen pazarcıların kontrol edilerek en aza indirgenmeleri ve girişlerde ateş ölçümlerinin yapılması sağlanacaktır.
5- Pazar yerleri ve dolaşımlarda sosyal mesafe kuralına uyulacak ve gerekli önlemler Belediye Başkanlığınca alınacaktır.
6- Zorunlu hallerde dışarıya çıkan 20 yaş üstü ve 65 yaş altı vatandaşlarımızın sosyal mesafe kuralına uymaları sağlanacaktır.
7- Sahil bandındaki denetimler Emniyet Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca ortaklaşa, ilçemize giriş çıkışlar ise Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığınca icra edilecektir.
8- Konu Belediye hoparlöründen halkımıza belirli aralıklarla duyurulacaktır.

Belirtilen hususlara ve alınan kararlara uymayan vatandaşlarımız hakkında adli ve idari işlem yapılacaktır” denildi.

Bir önceki yazımız olan 2020 TURİZM SEZONU NE ZAMAN AÇILACAK ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x