Epoksi Reçine Nedir, Kullanım Alanları ve Sipariş

08 Nisan 2020 Çarşamba, 20:00
epoksi-masa
google news takip et mobil

Epoksi reçine yeni nesil eskitme ahşap aksesuarların son dönemde vazgeçilmez kimyasal yapıştırıcısıdır. Cam görümünde olan poliepoksit malzeme hem estetik görünüm sunarken hemde sağlıklı yüzeyler için zemin hazırlamaktadır. Yaşam alanlarımızı süsleyen masa, çiçeklik, saat gibi aksesuarlarda kullanılan epoksi reçineler modern görünüm sağlarken uygun fiyatları ile ev bütçenize dost yeni aksesuarlar yaratmanızı sağlamaktadırlar.

Epoksi Reçine Kullanım Alanları

En sık rastladığımız kullanım alanları arasında ahşap kaplamaları gelmektedir. Sehpa yapımı, masa yapımı, mermer kaplama en çok kullanılan alanlardır. Çeşitli aksesuarların üretiminde kullanılan epoksi reçine sağlık sektöründe de yapıştırıcı kullanım alanları ile tercih edilmektedir. Sağlam, uzun ömürlü ve kullanışlı malzeme yapısı ile dayanaklı bir ürün elde etmenizi sağlar. Ateşe, suya ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı dayanıklıdır. Ayrıca elektronik ürünler olan LED’lerde, elektronik kontrol modüllerinde, güneş panellerinde, alternatif enerji ekipmanlarında da kullanıldığını görmekteyiz. Aslında kullanım alanlarını sınırlamak yerine hayal gücünüz ölçeğinde değerlendirmek daha doğru olacaktır.

renkli epoksi

Epoksi Reçine Çeşitleri

Epoksiler kendi aralarında da ikiye ayrılmaktadır. Tercihe bağlı ince ve kalın tip döküm olarak satılmaktadır. Kalın tip dökümler 5 cm’e kadar döküm yapılan masa, kütük gibi kalın dekoratif ürünlerde kullanılır. İnce tip dökümler ise biblo gibi süs ürünlerde 1 cm gibi ince yapılan dökümlerde tercih edilir. Şeffaf epoksi reçineler ile hayalinizde aksesuarlara sahip olmak hem ekonomik hemde çok kolaydır. Ayrıca epoksi renklendirici setler ile de rengarenk bir dünya sizleri bekliyor.

Epoksi Reçine Nasıl Kullanılır?

Epoksi reçinenin sert plastik görünümünü alması için iki bileşenin karıştırılması gerekmektedir. Kimyasal reaksiyon sonucu oluşan epoksi epoksi reçine Bisfenol A ve sertleştirici ajan olarak adlandırılan malzemenin birleştirilmesi ile kullanılır. Kullanmaya başlamadan önce birleştirilecek zeminin hazır olması gerekmektedir. Mesela masa olacaksa masa ahşap alanı temizlenip düz bir kalıba epoksi dökülmek üzere hazırlanmalıdır.

seffaf-epoksi

Epoksi Reçine Sipariş

Kimyacibaba.com epoksi malzeme sektörünün öncü kuruluşları arasındadır. Yılların verdiği tecrübe ile satış yapan firmaya internet sitesi üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz. Epoksi reçine sitede 1,4 kg, 1,5, kg, 7,5 kg, 8 kg ve 30 kg’lık ambalajlarında satılmaktadır. Ayrıca epoksi renklendirici de aksesuarlarınız için bir süsleme alternatifi oluşturmaktadır.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x