EMİN ADIMLARLA GELECEĞE DOĞRU YÜRÜYORUZ

26 Nisan 2019 Cuma, 09:45
google news takip et mobil

Vali Ersin Yazıcı, Öğretmenevi Orkide toplantı salonunda gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına başkanlık etti.

Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

İl düzeyinde istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu geliştirici, işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla toplanan kurulda gündem maddeleri konuşularak karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

İSTİHDAMIN ARTMASINA YÖNELİK PROJELER ÜRETMELİYİZ
Balıkesir sanayisinin daha ileriye gitmesi adına gösterilen gayretlere destek olmaya çalıştıklarını aktaran Vali Yazıcı,  toplantının açılış konuşmasını yaparak, “Hem sanayinin gelişmesine hem de istihdamın artmasına yönelik gayretlerimiz devam ediyor. Bu konuda Balıkesir sevdalısı her kişi ve kurum elini taşın altına koymak, üzerine düşeni yapmak zorunda. Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız. İstihdam seferberliği kapsamında ilimizde kamu kuruluşlarımızla, üniversitelerimizle, sivil toplum kuruluşları, sanayici ve iş adamlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyor ve sürdürmeye devam ediyoruz. Gençlerimizi iş dünyamızla buluşturmaya çalışıyoruz. Ülkemizin her alanda rekabet edebilmesini sağlayacak en büyük kaynak, sahip olduğu dinamik ve nitelikli insan gücüdür. İyi yetişmiş insan gücü ülke ekonomisine, kaliteli mal ve hizmet üretimine büyük katkı sağlayacaktır. Balıkesir olarak üretmeye ve Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan Milli İstihdam Seferberliğine destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız.”dedi.

ÖĞRENCİLERİN İŞ DENEYİMİ KAZANMALARI GEREKİYOR
Mesleki okullarda eğitim gören öğrencilerin iş deneyimi kazanmasına büyük önem verdiklerini bildiren Vali Yazıcı, “İlimizde istihdama yönelik kurs ve programlar, mesleki eğitimde açılacak ve kapanacak bölüm ve dallar konusunda kararlar alınarak bu kararlar doğrultusunda ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca gerekli çalışmalar gerçekleştirilmiştir.” dedi.

Bir önceki yazımız olan KÜLTÜREL DİPLOMASİNİN ELÇİLERİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x