Son Dakika
21 Ekim 2018 Pazar

Elektronik Sigara Kullanımı Güvenilir Mi?

04 Aralık 2017 Pazartesi, 10:25

Sigara, toplumda edinilmiş en kötü alışkanlıkların başında geliyor olsa da yine toplum içerisinde en fazla edinilmiş olan alışkanlıkların başında da gelmektedir. Bu nedenle toplum sağlığı oldukça büyük bir tehlike altındadır. Sigaranın içerisinde yer alan zararlı maddelerden dolayı sigara bağımlılarının başta kanser olmak üzere pek çok hastalığa yakalanma ihtimalleri yüksektir. Böylesine tehlikeli bir durumun söz konusu olması sebebiyle sigara bağımlılığı konusunda tek yapılması gereken bu bağımlılığı yenmektir. Sigara bağımlılığını yenmek için ise pek çok doğal yöntem önerilse de bu yöntemleri ne yazık ki sigara bağımlıları kullanmayı tercih etmemektedirler. Çünkü sigara bağımlılığı kolay kolay atlatılabilecek bir alışkanlık değildir. Zamanla ancak sigara bağımlılığı yok edilebilir. Bundan dolayı da dünya genelinde başvurulan ve bir o kadar da etkisi görülen yöntemlerden biri de elektronik sigaradır. Elektronik sigara alışverişi için ise trelektroniksigara.com’u tercih edebilirsiniz.

Her ne kadar sigara olarak adlandırılıyor olsa da insan sağlığına verdiği zarar normal sigaraya kıyasla %5 ‘tir. Bunun yanı sıra elektronik sigaranın içerisinde bulunan nikotin oranı istenildiği şekilde ayarlanabilmektedir. Bu da nikotin ihtiyacını zamanla azaltarak sigara bağımlılığına son vermede oldukça etkili bir yöntemdir. Normal sigara dumanından çevredeki insanların ne denli etkilendiğini neredeyse herkes biliyordur. Oldukça çirkin bir koku ve boğucu bir havadan başka bir şey değildir. Elektronik sigarada ise çevreye karşı en ufak bir etki bulunmamaktadır. Çünkü elektronik sigara dumanında herhangi bir zararlı madde yer almamaktadır. Bundan dolayı da çevreyen herhangi bir duman yayılmamaktadır. Sadece kullanıcının içine çekmiş olduğu duman elektronik sigaradan çıkmaktadır. Bunun dışında bir duman çıkışı yoktur. Sigara bağımlılarının elektronik sigarayı kullanmaya başlamaları evrelerinde herhangi bir eksiklik hissetmemeleri normaldir. Çünkü elektronik sigara dumanı ile normal sigara dumanının insana verdiği hissiyat neredeyse aynıdır. Bundan dolayı da sigara bağımlıları elektronik sigaraya kolayca alışabilmektedirler.

Elektronik sigara kullanımı sayesinde son dönemlerde sigaradan kurtulan kişi sayısı giderek artış göstermektedir. Normal sigaradan kurtulan kişiler için önemli olan tek şey sağlıkları değildir. Sağlıklarının dışında da sigaradan kaynaklı pek çok sorunları bulunurken bağımlılıktan kurtulduktan sonra farklı konularda da rahatlama hissedebilirler. Normal sigaranın kişileri daha agresif hale getirmesi onların sosyal yaşantılarında ya da aile içi davranışlarında büyük rol oynamaktadır. Bundan dolayı çoğu sigara bağımlısı bu konularda zaman zaman çeşitli problemlerle karşılaşabilmektedir. Elektronik sigara sayesinde bu sorunlara da dolaylı yoldan çözüm bulunmuş olmaktadır. Bunların yanı sıra elektronik sigaranın maddi olarak normal sigara kullanımından daha ucuz maliyetli olması kişileri maddi açıdan da rahatlatmaktadır. Yani kısacası sigara bağımlılığına yakalanmış bir kişi için elektronik sigara en etkili yöntemdir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr