EKONOMİK KRİZ İPTAL ETTİRDİ

28 Eylül 2019 Cumartesi, 11:21
google news takip et mobil

Bandırma Belediyesi tarafından geçmiş yıllarda düzenlenen kitap günleri etkinliği ekonomik kriz sebebi ile iptal edildi. Bütçesi 500.000 TL’ye mal olan kitap günleri etkinliği bu yıl yapılmayacak.

İddiaya göre Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun etkinliği düzenleyen organizasyon firmasına etkinliği için 250.000 TL teklif ederek etkinliğin zor ekonomik koşullarda yine de yapılması için gayretlerde bulundu. Ancak organizasyon şirketi yazarların işlerinin çıktığını gelemeyeceklerini öne sürererek bu teklifi kabul etmedi. İşte Bandırma Belediyesi’nden yapılan basın duyurusu

“Bu yıl 30.sunu düzenlediğimiz Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalimiz siz değerli halkımızın desteğiyle coşkuyla kutlanan bir festivale dönüştü. Her yıl olduğu gibi bu yılda ilk olarak Sahil Şenlikleriyle başlayan süreç, sonrasında düzenlenen konserler, sergi açılışları, festival kortej yürüyüşü, salon konserleri, tiyatro oyunları, panel ve söyleşilerle 30. Festivalimiz halkımızın katılımlarıyla keyifli festivale dönüştü.

Bununla birlikte festival programımızın içinde bu yıl şehrimiz için ayrı bir öneme sahip olan 17 Eylül Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü etkinlikleri, festivalimiz ile bir arada kutlandı.

Başta birbirinden seçkin kültür ve sanat etkinliklerinin yer aldığı festivalin oluşmasına katkı sunan değerli Sponsorlarımız olmak üzere; ilgi ve katılımlarıyla daha da anlam kazanan festivalimizde yer alan tüm halkımıza teşekkür ediyoruz.

Bu yoğun etkinlik ve programlarla son günlerine girdiğimiz Eylül ayının ardından herkesin merakla beklediği 30 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında 3.sünün düzenlenmesi planlanan “Bandırma Kitap Günleri” organizasyonunu böylesine yoğun bir program sürecinin ardından Belediyemize ekonomik olarak olumsuz yansıyabilecek durumlara mahal vermemek adına bu yıl düzenlenmeyeceğini kamuoyuna duyururuz.

Uzun yıllardır Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleriyle bölgesinde çekim merkezi haline gelen kentimizde bundan sonrada Belediyemiz kültür ve sanat etkinliklerinin en seçkin örneklerini buluşturmaya devam edecektir. “

Bir önceki yazımız olan 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Yapıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x