Ekmek ve Su İsrafına Dikkat Çektiler

28 Haziran 2014 Cumartesi, 10:19

Bandırma Ticaret Borsası, Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma Ziraat Odası tarafından ortaklaşa yürütülüp, ekmek ve su israfına son verilmesini amaçlayan kampanya kapsamında perşembe pazarında vatandaşlara çantalar dağıtıldı.

Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, çantalarla birlikte ekmek ve su israfına dikkati çeken broşürleri öncelikle kadınlar olmak üzere alışveriş yapan vatandaşlara verdiler. Kampanya kapsamında 5 bin adet çanta bastırıldığını vurgulayan Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyesi Jülide Tünel Gülmezgil, vatandaşların, tüketebilecekleri kadar ekmek almalarını isterken, “Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1,5 milyar liradır. Bu parayla 80 hastane, 500 okul inşa edilebilir. Böylece de, israf edilen ekmek miktarıyla 1.275.000 insan, açlıktan kurtulur”dedi. Gülmezgil, vatandaşları, suları tasarruflu kullanmaya da çağırırken, “Türkiye, çöl olmasın” diye konuştu.

Önder Balıkçı Bandırma Haber

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr