Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Ege Üniversitesi yakınında ev arayanlar

29 Eylül 2017 Cuma, 15:05

Ege Üniversitesi yakınında kiralık ev fiyatları neler? Ulaşım koşulları nasıl… İzmir’i merceğe aldığımız yazımız, siz üniversiteye yeni adım atan öğrencilere rehber olsun…

Güzel İzmir…

İzmir, güzellikleri ile bilinen ve sosyallik açısından zengin ortamlara sahip olan bir şehir. Sorunsuz bir ulaşım ağına sahip olan İzmir’de trafik rahat ve hızlı akar. Kültürel aktivitelerle hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz İzmir, sosyal anlamda pek çok imkanı tanır. Peki ya İzmir’de nerede oturmalı? Ege Üniversitesi yakınında kiralık ev arayanlar nerelere çevirmeli rotalarını?

İzmir kiralık ev açısından nasıl?

Ege Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Bornova, İzmir’e 8 kilometre uzaklıkta. Metro – otobüs seçenekleriyle İzmir’in her yerine ulaşılabileceğiniz bu ilçeden havaalanına da metroyla ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor. Ege Üniversitesi kampüsünün bu ilçede olmasından dolayı Bornova’nın sosyal ortamı gayet keyifli ve öğrenci potansiyeli yüksektir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olan Ege Üniversitesi Hastanesi de bu ilçede bulunur. Bunun yanında Yaşar Üniversitesi’nin Selçuk Yaşar kampüsü de Bornova Ağaçlıyol mevkiinde yer alır. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre İzmir’de 100 metrekarelik kiralık evlerin ortalama fiyatı aylık 793 TL ile 1321 TL aralığında seyrederken; Bornova saydığımız tüm bu avantajlar sayesinde kira fiyatlarını yükseltiyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre Bornova kiralık ev fiyatları 826 TL ile 1376 TL arasında seyrediyor.

Bir başka öğrenci cenneti de Buca! Üstelik burada her bütçeye uygun kiralık ev bulmak da hiç zor değil. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre Buca’da 100 metrekarelik kiralık daire fiyatları 770 TL’den başlayıp 1283 TL’ye kadar çıkıyor. Karşıyaka’ya doğru ilerlediğinizde biraz daha yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Kira fiyatları açısından öğrencilerin en gözde semtlerinden biri olan Gaziemir ise öğrencilere uygun kiralık ev seçenekleri sunar. Balçova da kiralık ev açısından oldukça avantajlı. Burada 100 metrekarelik daireler 921 TL’den başlıyor.

İzmir’de daha da uygun kiralık evler hangi ilçelerde?

Üniversite çevresindeki kiralık ev fiyatları sizin bütçenize göre uygun değil ise ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz ve bütçe açısından size uygun olabilecek ilçeler arasında ilk olarak Kemalpaşa ilçesini önerebiliriz. Kemalpaşa ile Bornova arası yaklaşık olarak 18 kilometre bulunuyor ve Bornova’ya ulaşım 23 dakika sürüyor. İzmir merkez ile arası ise yaklaşık 30 dakika. Kemalpaşa ilçesinden Bornova ilçesine 15 dakika aralıklar ile otobüsler bulunuyor. Kemalpaşa adını Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı sonlarında İzmir’e girmeden bir gün önce 8 Eylül 1922 yılında alan ilçe; İzmir’in bel kemiğini oluşturan büyük fabrikalara ev sahipliği yapıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre bu bölgede kiralık ev tutmak için minimum 470 TL, maksimum ise 784 TL gibi bir miktarı her ay bütçenizden ayırmanız yeterli.

Bornova ilçesine yakın olup ve kiralık evlerin uygun fiyata olduğu bir diğer ilçe ise Menemen. Menemen ilçesi ile Bornova ilçesinin arasındaki mesafe yaklaşık 32 kilometre. Menemen ilçesinin merkeze olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 30 dakika. İzmir merkezine göre daha sessiz ve sakin olan Menemen kiralık ev fiyatları 507 TL’den başlıyor.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr