EDREMİT 14. YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ YAPILDI

25 Eylül 2018 Salı, 09:30

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Geleneksel Edremit Yağlı Pehlivan Güreşleri, 13 kategoride 350 pehlivanın katılımıyla ışıklandırılmış sahada gece yapıldı.

Edremit Belediyesi  tarafından düzenlenen 14. Geleneksel Edremit Yağlı Pehlivan Güreşleri, 13 kategoride 350 pehlivanın katılımıyla ışıklandırılmış sahada gece yapıldı. Başpehlivanlık mücadelesinin finalinde, rakibi Hamza Köseoğlu’nu mağlup eden Ertuğrul Dağdeviren birinci oldu. İsmail Koç ve Ekrem Yavuz üçüncülüğü paylaştı.

Güreşlerin gece saatlerinde daha güzel olduğunu ifade eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yaptığı konuşmada, etkinliğe önemli sayıda seyircinin katıldığını belirterek, “Bu sene ilk defe pehlivan güreşlerini akşam saatlerine aldık. Gerek güreşen güreşçilerimiz, gerekse onları seyretmek isteyen seyircilerimiz çok daha rahat bir ortamda, çok daha güzel bir şekilde güreşiyorlar ve güreş seyrediyorlar. Çok isabetli bir karar olduğunu herkes gördü. İnanıyorum ki bundan sonra bu saatlerde bu güreşler olacak” dedi.

Güreşlerin 2019 yılı ağalığını Edremit’li işadamı Ali Baydaroğlu üstlendi.Pehlivanların yağlanmasında yaklaşık 200 litre zeytinyağının kullanıldığı ifade edildi.

Bir önceki yazımız olan KARESİSPOR GALİBİYETLE BAŞLADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x