Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Dursun Mirza Yeni Yenice Köyü’ndeydi

20 Şubat 2014 Perşembe, 15:33

mirza-koyluCHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza hız kesmeden devam ettiği köy ziyaretlerine Yeni Yenice Köyü ile devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza köy ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Bandırma’nın tüm köylerini tek tek ziyaret eden, kendini ve projelerini anlatan CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza ; dün akşamda Yeni Yenice Köyünde vatandaşlar ile bir araya geldi. Gittiği yer köyde büyük bir coşku ile karşılanan Dursun Mirza , Yeni Yenice Köyünde de aynı coşku ile karşılandı.

Yeni Yenice Köyü meydanında köy halkına seslenen CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza ; “Ben bir köye geldiğimde kendimi evimde hissediyorum. Sizler beni biliyorsunuz, hem de çok yakından biliyoruzdur. Çünkü bende sizden biriyim. Köyün, toprağın, tezeğin kokusunu bilirim. Bizler sizin en kötü anınızda da yanınızda oluruz, en mutlu zamanınızda da. Biz köylünün yanına seçimden seçime gelenlerden değiliz” dedi.

“ŞİMDİ TAM ZAMANI”

Bandırma Belediyesi olarak 5 yılda Bandırma’ya çok önemli hizmetler yaptıklarını dile getiren Dursun Mirza ; “Bandırma Belediyesini kimlerin elinden aldığımızı hepiniz biliyorsunuz. Bizden önceki önemde işçisine, müteahhidine, esnafına borcu olan bir Belediyeyi aldık; borç ödeyen, yatırım yapan ve tüm bunların dışında kasasında hala para tutan bir belediye haline getirdik. 5 yıl önce temizlik işçileri para alamazken, şimdi Belediyemiz de herkes emeğinin hakkını alıyor. Biz 4 yılda 30 Trilyon borç ödedik. Bandırma Cumhuriyet Meydanının borcunuz biz ödedik. Bizden önce proje halinde olan tüm işleri biz tamamladık ve Bandırma halkının hizmetine sunduk. Bundan dolayı şimdi büyük projeler için şimdi tam zamanı” dedi.

“NAMUSLU, DÜRÜST ÇALIŞIYOR; KUL HAKKI YEMİYORUZ”

Bandırma Belediyesi’nin 22 tane müfettiş ile denetlendiğini, halen Belediye’de bir müfettişin bulunduğunu söyleyen CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza ; “Bandırma Belediyesinde göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar bazıları yakamızdan hiç düşmedi. Yakamızdan düşmedikleri, Bandırma halkına yapılacak olan hizmeti de engellediler. Biz onlara hep şunu dedik; “hizmet vermeyeceksiniz, bari hizmet verecek olan bizleri engellemeyin” ama onlar hep engel olmak istedi. Bandırma Belediyesine şu ana kadar 22 tane müfettiş gönderdiler. Allah’a şükürler olsun ki, halkımıza verecek tek kuruş hesabımız yok. Bandırma halkının bize teslim ettiği bütçeyi layığı ile yönettik. Namuslu ve dürüst çalıştık, Allah’a şükürler olsun ki boğazımızdan da tek lokma kul hakkı geçmedi” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR YASASINI KİME SORDULAR”

Büyükşehir yasası köylüyü ilgilendirirken, köylü hiçbir şeyin sorulmamasını dikkat çeken Dursun Mirza ; “Balıkesir’in Büyükşehir olması ile beraber çok şey kaybettik. Büyükşehir yasası en çok sizleri ilgilendirirken, kimse size fikrinizi sormadı. Arkamda yüzde elli var diyen Başbakan, köyün gerçek sahiplerine fikrini sormayı unuttu. Biz buradan şunun sözünü veriyoruz. Köyün kendi tarlasından, köy konağından elde edilen geliri, köylüye geri vereceğiz. Balıkesir’e ödenen verginin yüzde kırkını Bandırma ödüyor ama elli yıldır il olmayı bekleyen Bandırma, Balıkesir’in Büyükşehir olmasını izliyor. Bunlar yetmezmiş gibi birde kendi kendine yeten, kendi hizmetini kendi üreten Edincik ve Aksakal Beldelerimiz de mahalle oldu. Aksakal ve Edincik sadece bundan dolayı AKP’ye oy vermesi haklıdır” dedi.

“AKP SATTI, BİZ SATIN ALDIK”

Bir önceki dönemi değerlendiren ve “onlar sattı, biz ise satın aldık” diyen Dursun Mirza ; “Bizden önce Bandırma Belediyesini yönetenler AKP, ellerinde olanı sattı. Benzinlik sattılar, arazi sattılar, ulaşımı özelleştirdiler; bunlara rağmen bütçeyi yine açık teslim ettiler. Biz onlar gibi satmadık. AKP’nin görev aldığı dönemde elindekiler satarken, özelleştirilirken; biz elimizden alınan Tekel Binalarını satın aldık, önümüzdeki 5 yılda da bu binaları Bandırma halkının hizmetine sunacağız” dedi.

“ENNAFIMIZ KAPALI PAZAR YERİNE KAVUŞUYOR”

Bandırma Belediyesinin olarak iktidarın tüm engellemelerine rağmen hayata geçirdikleri Kapalı Pazar Yeri projesini Yeni Yenice Köylülerine anlatan Dursun Mirza ; “Bizlere Kapalı Pazar Yerini yapamazsınız dediler. AKP’nin İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu Belediye Meclisi’nde şöyle dedi. ‘Bizim alamadığımız o alanı siz nasıl alacaksınız’. Evet, onların kendi iktidarlarından alamadığı o alanı biz aldık ve Bandırma Halkının, esnafının hizmetine sunuyoruz. Bandırma yıllardır beklediği Kapalı Pazar Yerine bizim dönemimizde kavuşuyor. AKP’nin bu halka yapmadığını biz yapıyoruz. AKP’nin, AKP Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan’ın esnaftan katkı payı isteyerek yapmak istediği Kapalı Pazar Yerini, biz esnafımızdan tek kuruş almadan, Belediyemizin kasasında hali hazırda olan para ile biz yapıyoruz” dedi.

“YOLSUZLUĞUN SORUMLUSU HÜKÜMETTİR”

Yeni Yenice Köyünde 17 Aralık’ta başlayan ve halen gündemde olan “Yolsuzluk ve Rüşvet” operasyonuna değinen CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza ; “Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu yapıldı. Bu halkın emeğini, alın terini çalanlar; bu halka hesap vermek zorunda. Bakan çocuklarının yatak odalarında milyon dolarlar çıkıyor; bunların sorgulayan, üstüne gidenlerin görev yerleri değiştiriliyor. Bu nasıl demokrasi, bu nasıl adalet olabilir. Bu ülkede Bakan çocuklarının da içinde olduğu bir operasyonun tek sorumlusu hükümettir. Bu yolsuzluğun, bu rüşvetin de tek sorumlusu hükümettir. Hükümet bu milletin hakkını yiyen, alın terini, vatandaşın emeğini çalandan hesap soracakken; hesap soranların yerlerini değiştiriyor, yargıya müdahale ediyor. Ben inanıyorum ki, 30 Mart günü halkı emeğini çalanlardan da, yolsuzluk yapanlardan da halkımız hesap soracak ve oyunu CHP’den yana kullanacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr