Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Dursun Mirza : “İnşallah Büyük Projeler Bana Nasip Olacak”

28 Şubat 2014 Cuma, 22:44

mirza-leventCHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza Ayyıldız mahallesinde vatandaşlara seslenerek gelecek 5 yılda yapacakları projeleri anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde sürdürdüğü mahalle gezilerine devam ediyor. Ayyıldız mahallesini ziyaret eden ve gelecek 5 yılda Bandırma’da yapacakları projeleri mahalle sakinlerine anlatan CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza; “Bandırma belediyesi olarak neler yaptıklarımız ortada. Bundan sonra yapacağımız projeleri de biliyorsunuz. Biz projelerimize inanıyor, halkımızın da bizlere inandığını, güvendiğini biliyoruz” dedi.

“KAPALI PAZARYERİ PROJEMİZ HAYATA GEÇİYOR”

Bandırma esnafa derin bir soluk aldıracak Kapalı Pazaryeri projesinin hayata geçeceğini söyleyen Dursun Mirza; “Bandırma’da göreve geldiğimiz andan itibaren bildiğimiz en büyük sorunlardan biri kapalı pazaryeri projesi oldu. Bunun üzerinde hem belediye meclisimizde hem de belediye dışında birçok yerde mücadele ettik. AKP’li bazı arkadaşlarımız “Orada bir şey yapamazsınız. Biz yapmak istedik yapamadık. Bizim yapamadığımız siz nasıl yapacaksınız.” Gibi söylemlerde bulundular. Bunların hepsi meclis kayıtlarında var. Biz onların bize yapamazsınız dediği o alanda Bandırma’nın ve esnafımızın ihtiyacı olan Kapalı Pazaryerimizi karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen yapıyoruz. Hem de esnafımızdan tek kuruş katkı parası almadan. Çünkü Kapalı Pazaryeri projemizin bütçesi hazır ve belediyemizin kasasında kullanılmak için bekliyor” dedi.

“SADECE SEÇİM ZAMANLARINDA GELEN İNSANLARDAN DEĞİLİZ”

Hizmet için, sizlerin dertlerini dinlemek için geldik diyen Dursun Mirza; “Beni Bandırma’da tanımayan insan yok gibi. Bandırma Belediyesi Başkan yardımcısı olduğun günden beri Bandırma’nın tüm mahallerini tek tek geziyorum. Bu mahalleye bu ilk gelişim değil. Camimizin bahçesini yaparken de buradaydım, okulumuzu yaparken de, yollarımızı yaparken de buradaydım. Sizin kötü gününüzde de yanınızda oldum, sizlerin düğünlerinizde sizinle beraber mutluda oldum. Kısacası biz diğerleri gibi sadece “seçimden seçime gelen insanlardan değiliz” dedi.

“BANDIRMA’NIN TÜM MAHALLERİNE HİZMET GÖTÜRDÜK”

Bandırma’nın girmediğimiz mahallesi kalmadığını söyleyen CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza; “Bandırmamızın 20 mahallesine eşit hizmet anlayışı ile gittik. Ayyıldız mahallemizde de geldik. Alt ve üst yapımızı büyük ölçüde tamamladık. Ayyıldız mahallemizin hemen hemen tüm yollarını tamamladık. Sadece buranın değil Bandırma’nın tüm mahallelerimizin yollarını büyük ölçüde tamamladık. Bandırma’nın girmediğimiz mahallesi kalmadı. Bandırma’nın 5’de 4’lük yolunu CHP Belediyesi olarak biz yaptık. Sizlerin destekleri ile bu hizmetler artarak devam edecek ama biz temel belediyecilik hizmetlerini büyük ölçüde tamamladığımıza inanıyor şimdi büyük projeler için tam zamanı diyoruz. İnşallah büyük projeler bana nasip olacak” dedi.

“30 TRİLYON BORÇ ÖDEDİK”

Kapalı Pazaryeri’nin bütçesinin belediye kasasında hazır olduğunun altını çizen CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza; “Bandırma Belediyesi olarak inanın çok çalıştık. Sizlerin destekleri ile de çalışmaya devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki o makamlara bizi getiren de sizsiniz, o makamlardan bizi götürende sizin kararlarınız olacak. Fakat şunu unutmayın; biz birileri gibi yatak odalarımızda değil milyon dolarlar, tek kuruş para saklamadık. Birileri gibi ayakkabı kutularımızda milyon dolarlarda olmadı. Bizim vatandaşa veremeyeceğimiz tek kuruşun hesabı yok. Bandırma Belediyesine geldiğimiz günden biri müfettişler sağ olsunlar, eksik olmadılar. Biri gitti, diğeri geldi. Peki sonuç. Geldikleri gibi gittiler. Biz şunu hep söylüyoruz. AKP’den devraldığımız çalışanına, müteahhidine, esnafına borcu olan Bandırma Belediyesi’ni aldık; borçlarını ödeyen, proje üretebilen ve yatırım yapabilen bir Bandırma Belediyesi haline getirdik. Biz, bizden öncekilerin bize bıraktığı 30 Trilyon borcu ödeyen, kasasında projeleri için bütçe oluşturabilen bir Bandırma Belediyesi haline dönüştürdük” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr