Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Dursun Mirza 600 Evler’de Konuştu

05 Mart 2014 Çarşamba, 14:42

mirza-600evlerCHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza 600 Evler mahallesinde kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Belediye Meclis Üyesi Adayları ile 600 Evler Mahallesi kahvehanelerini ziyaret eden CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, gittiği her kahvede ilgi ile karşılandı.

“Bandırma bunların döneminde kaybetti”

AKP döneminde Bandırma birçok değerini kaybettiğinin altını çizen CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza; “Bandırma bizden önceki dönemde, yani AKP döneminde elinde bulunan birçok değeri kaybetti. Kaybettiği değerler yetmediği gibi bizim sırtımızı daha doğrusu Bandırma’nın sırtına borç yükledi. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren AKP’nin esnafa, çalışana, müteahhide bıraktığı borçları biz ödedik. 30 Trilyon borç ödediğimiz gibi, yeni yatırımlar için kasamızda bütçede oluşturduk. Şu anda Bandırma esnafımıza ve vatandaşlarımıza söz verdiğimiz Kapalı Pazaryerinin tüm bütçesi kasamızda hazır” dedi.

“Yol ve Kaldırım Katkı Payını Almayacağız”

600 Evler Mahallesinde bulunan kahveleri ziyaret eden Dursun Mirza, vatandaşlarsın “yol ve kaldırım katkı paylarını yeni dönemde de alacak mısınız?” sorusu üzerine; “Bizden önceki Recep Eraydın döneminde müfettişler yazdıkları raporda kaldırım payı alacaksınız yazmış. Recep Eraydın da yazdığın cevapta, “hazırladık, önümüzdeki dönemde almaya başlayacağız” demiş. Sonra biz seçildik geldik. Hazırlanmış olan yol ve kaldırım katkı paylarını yürürlüğe koyduk. Bizden önce alınmış olan bir karardı ve uygulamaya koymak zorunda olduğumuz için koyduk. Buradan şunun sözünü veriyorum. 30 Mart sonrasında yapacağımız ilk belediye meclis toplantısında yol ve kaldırım katkı payı uygulamasını kaldırıyoruz. Çünkü 83.6 Trilyonluk bütçede yol ve kaldırım katkı payı sadece 700 bin tl. Biz bu miktardan dolayı vatandaşlarımızı üzmek, onları zorlamanın hiçbir anlamı yok. Bandırma Belediyesinin yeni döneminde vatandaşlarımızdan yol ve kaldırım katkı payı alınmayacak” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr