DİKKAT BANDIRMA’YA SAĞNAK YAĞIŞ UYARISI!

14 Nisan 2020 Salı, 21:24
google news takip et mobil

Bölgemizin Salı akşam saatlerinden sonra balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Bölgemiz halen yüksek basınç merkezinin etkisinde olup bölge genelinde havalar genellikle yağışsız ve açık az bulutlu olarak geçmektedir. Hava sıcaklıkları ise uzun yıllar ortalamaları civarında seyretmektedir.
Yapılan son meteorolojik analiz ve değerlendirmelere göre bölgemizin yarın akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemlerinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yarın akşam saatlerinden sonra başlayacak yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, 15 Nisan Çarşamba günü Balıkesir genelinde etkili olması bekleniyor. Beklenen bu sağanak yağışların Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Yağışların 16 Nisan Perşembe günü sabah saatlerinde bölgemizi terk etmesi bekleniyor.
Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının Çarşamba günü Balıkesir’de (8 ila 10 derece) azalacağı ve mevsim normalleri altına düşeceği, ancak Cuma gününden itibaren hafta sonunda tekrar yükselmesi bekleniyor.
Rüzgarın yarın (14 Nisan Salı) güneybatı yönlerden (lodos), Çarşamba günü ise kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi tahmin edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2020 TURİZM SEZONU NE ZAMAN AÇILACAK ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x