Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Denizcilik Fakültesi’nde Öğrenim Görevlisi Sıkıntısı

30 Nisan 2014 Çarşamba, 12:05

Öğretim görevlisi eksiği bulunan Bandırma Denizcilik Fakültesinde öğretime başlanamıyor. Bandırma Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Öksüzler, Bandırma Denizcilik Fakültesinin eğitim ve öğretim faaliyetlerine yeterli öğretim görevlisinin bulunmamasından dolayı başlayamadığını söyledi.

Fakülte Dekanlığı olarak değişik tarihlerde öğretim görevlisi alımıyla ilgili alımlara çıkmalarına rağmen yeterli müracaatın olmadığının altını çizen Öksüzler “Fakültenin eğitime başlaması için en az 3 öğretim görevlisine ihtiyaç bulunmaktadır. Bunu sağlayamadığımızdan dolayı fakültede eğitim hizmetleri vermeye başlamadık.Bu sayının sağlanması halinde fakülte bünyesinde 30 ila 40 öğrencilik deniz ve liman işletmeciliği konusunda Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin 5.katında eğitimlere başlayabiliriz”dedi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünün 2015-2019 yıllarını kapsayan stratejik planlarında Bandırma Denizcilik Fakültesinin eğitim faaliyetlerine başlamasının ön görüldüğünü dile getiren Öksüzler, bu kapsamda 11 öğrenci doktora için çeşitli üniversitelere gittiler. Doktoralarını tamamlayan öğrencilerin okula dönmesiyle birlikte 2015-2019 yılları arasında fakülteye dönmeleriyle birlikte fakülte bünyesinde Gemi İnşa ve Makine Mühendisliği ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümleriyle ilgili eğitim ve öğretime başlayabileceklerini sözlerine ekledi.

İlkhaber Gazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr