Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Deniz Manzarası İçin 25 Ağaç Kestiler

18 Eylül 2014 Perşembe, 09:38

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Dalyan’da bulunan bir sitenin sakinleri, villalarının önünde bulunan ağaçları “denizi daha iyi görebilmek” adına kestiler. Bir vatandaş, ağaç katliamını videoya çekerek sosyal paylaşım sitesi facebook’ta paylaştı.

DENİZ MANZARASINI KAPATIYOR DİYE…
Gezi parkında ağaç kesilecek diye günlerce ortalığı birbirine katan Beyaz Türkler, Çeşme’de yapılan ağaç katliamını görmedi. Dalyan’daki Erbil Sitesinin yönetimi, yaptıkları toplantı sonucu 12’ye karşı 14 oyla, evlerin önündeki fıstık çam ağaçlarını deniz manzarasını kapattığı gerekçesiyle, kökünden kestiler. Kesim izni olmadan yönetimin kafasına göre kestiği ağaçların içler acısı görüntüsü ise bir vatandaş tarafından videoya çekildi.

“ZEVKE DÜŞKÜN AHLAKSIZ İNSANLAR BUNLAR”

Videoyu çekerken sesi titreyen vatandaş, gördüğü manzara karşısında yaşadığı acıyı ise şu sözlerle anlatıyor; “Burası Çeşme Erbil Sitesi, 25 ağacı kestiler. Kökleri ağlıyor, yaş var burda. Bu kadar zevke düşkünlük, bu ağaçları yok etmeye değmez. Ben bunları içim parçalanarak izliyorum. Neyse bunların cezası çeksinler. Zevke düşkün ahlaksız insanlar bunlar.”

“YERİNE MANZARAYI KAPATMAYACAK AĞAÇLAR DİKECEĞİZ”
Olayın duyulmasının ardından site yönetiminden bir açıklama geldi. Yönetim, kesilen ağaçların yerine manzarayı kapatmayan bodur ağaçlar dikeceklerini, ayrıca başka bir yere de telafi amacıyla 2000 adet ağaç dikeceklerini duyurdu. Ancak ağaçların nereye dikileceği ile ilgili bir bilgi verilmedi.

Bir önceki yazımız olan Havutça Batan Gemileri Meclise Taşıdı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr