ÇOCUK VALİ GÖREVDE

24 Nisan 2019 Çarşamba, 10:16
google news takip et mobil

Vali Ersin Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle koltuğunu Dilek Erkut’a devretti.

BALIKESİR’E YENİ VALİ
Vali Ersin Yazıcı,  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle koltuğunu temsili olarak Yunus Emre Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Dilek Erkut’a devretti.

KİTAPLAR HER ZAMAN AKLINIZDA VE KALBİNİZDE BULUNSUN
Minik Vali ile bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, çocuklara, eğitimin önemini anlattı. “Kitaplar her zaman aklınızda ve kalbinizde bulunsun” diyen Vali Yazıcı, çocuklarla daha sonra çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundu.

BİZLER ÇOK ŞANSLIYIZ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında temsili Vali olarak makam koltuğuna oturan Dilek Erkut, yaptığı konuşmasında, “Tüm dünya ve Türkiye’deki bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Burada olmak çok güzel ve gurur verici.  Bu bayramın çocukların bayramı olması sebebiyle kardeşliğe, dostluğa ve birliğe vesile olmasını dilerim. Tüm dünya çocuklarının imrenerek baktığı bir bayrama sahip olduğumuz için bizler çok şanslıyız. Bu bayramı çocuklara hediye eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, ayrıca bugüne kadar varlığımızı ve huzurumuzu korumak için mücadele etmiş Şehit ve Gazilerimizi saygıyla anıyorum.” dedi.

TELEFONLA TALİMAT
Erkut, Valilik Makamına temsili olarak geçmesinin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı’nı telefonla arayarak talimatlar verdi.
Erkut, Balıkesir’de eğitime verdiğiniz destekler için çok teşekkür ediyorum. Desteklerinizin artarak devam etmesini bekliyoruz. Halkımız, çocuklarımız bilgiye dair, eğitime, sanata, spora, mimariye, teknolojiye, sağlığa, tarıma ve sanayiye dair ne kadar farklı örnek görürse gelişimimiz o kadar artar diye düşünüyorum. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi istiyorum.”dedi.

YOĞUN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ
Çocukları kabulünde konuşan Vali Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrencileri valilikte ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade ederek bayramlarını kutladı.  Vali Yazıcı, bu güzel günde çocuklarla birlikte olmanın kendisini mutlu ettiğini belirterek, ”Sizler geleceğimizi simgeliyorsunuz. Gelecek nesillerin daha mutlu yaşaması arzusundayım. Bunun için de çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

TÜM ÇOCUKLARIN BAYRAMI
Vali Yazıcı, sevgi, barış ve dostluk gibi değerlerin paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak noktada buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın dünyada yaşan tüm çocuklara kutlu olmasını diledi.

ÇOCUKLARA, GÜZEL BİR GELECEK…
Bu ziyaretin, gelecekte bu görevlere gelerek bu bayrağı devralacak çocuklar açısından bir nevi prova olduğunu belirten Vali Yazıcı, çocuklara güzel bir gelecek için iyi dileklerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Ercan Kurter ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Emine Sinem Güçlü’nün de hazır bulunduğu ziyaretin sonunda, Vali Yazıcı, günün anısına öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR'DE KEŞFEDİLEN 3 YENİ BÖCEK TÜRÜ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x