CHP’li Akın Okullar Açılırken Depremi Bir Kez Daha Hatırlattı

03 Şubat 2020 Pazartesi, 09:53
google news takip et mobil

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Balıkesir’deki tüm okulların depreme dayanaklı olup olmadığını bir kez daha gündeme getirdi. “Geleceğimizi, evlatlarımızı eğitim ve öğretimleri için okullara emanet ediyoruz. Onların eğitimi kadar can güvenliği de ailelerinin önceliğidir” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, Elazığ ve Malatya’da 41 vatandaşın canına mal olan depremin acısını yaşadıklarını yeni acıların yaşanmaması için ülke genelinde önlemler alınması gerektiğini söyledi. “Acı tecrübelere rağmen afetlere karşı gereken önlemlerin alınmadığını acı bir şekilde gördük“ diyen Ahmet Akın, her depremin vatandaşlara alınan önlemleri sorgulattığını, sorgulamanın değil artık harekete geçmenin zamanı olduğunu ifade etti. Balıkesir’de de depremin sık sık kendini hatırlattığını vurgulayan Ahmet Akın, şöyle devam etti:
“Okullar açılıyor. Geleceğimizi, evlatlarımızı eğitim ve öğretimleri için okullara emanet ediyoruz. Onların eğitimi kadar can güvenliği de ailelerinin önceliğidir. Okullarımızın depreme dayanaklılığının bu güne kadar ihmal edilmiş olduğunu düşünen vatandaşlarımız alınan önlemler ve okulların güvenirliği konusunda yetkililerden sorularına yanıt bekliyorlar. Büyük bir facia yaşanmadan bu depremleri bir uyarı olarak dikkate almalıyız. Eğitimle ilgili faaliyet gösteren ne kadar bina varsa deprem dayanıklılığına dair inceleme yapılmalı, sonuçlar, bilimsel veriler de sıralanarak kamuoyuyla paylaşılmalıdır. Uzmanlar sık sık uyarı yapıyorlar ve gerçekten kaybedecek zamanımız yok! Daha hassas ve özenli çalışmalar yapılmalı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda çalışmalarını duyuyoruz. Fakat Balıkesirliler hassas ve özenli, bilim insanları sivil toplum örgütleri ve bu alandaki her oluşumla birlikte hareket edecek, koordinasyonu sağlayacak ve liderlik edecek Büyükşehir Belediyesi görmek istiyor.”

Bir önceki yazımız olan 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Yapıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x