CHP’li Ahmet Akın’dan Yarıyıl Tatiline Giren Öğrencilere Tavsiye

17 Ocak 2020 Cuma, 09:38

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, karne heyecanı yaşayan öğrencilere yarı yıl tatillerinde kaliteli zaman geçirmelerini bunun da en iyi yolunun kitap okumak olacağını söyledi. Akın, “Bol bol kitap okuyarak edineceğiniz tecrübelerle geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. Ülkemizin geleceği sizlersiniz” dedi.

2019-20 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen yarıyıl tatiline girdi. Balıkesir’de de 187 bini aşkın öğrenci karne aldı. CHP’li Ahmet Akın karne heyecanı yaşayan öğrencilere yarıyıl tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. “Ne mutlu ki bize örnek alacağımız, izinden gideceğimiz Dünya’nın örnek aldığı bir liderimiz, Atatürk’ümüz var” diyen Ahmet Akın şöyle devam etti:

“Kurtarıcımız ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Ben çocukken fakirdim. Eğer çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaplara vermeseydim; bugün yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım’ diyen bir Dünya lideridir. Atatürk’ü örnek almalıyız. Elimize geçen her fırsatta kitap okumalıyız. Bol bol kitap okuyarak edineceğiniz tecrübelerle geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. Ülkemizin geleceği sizlersiniz.”

Eğitim sistemini içinde bulunduğu duruma da dikkat çeken Ahmet Akın, eğitimin kamusal niteliğinin artırılması, laik ve bilimsel, ulusal bir eğitim sisteminden hiçbir taviz verilmemesi gerektiğini söyledi. “Evlatlarımız geleceğimizdir” diyen Akın, “Çocuklarımıza eğitim ve öğretim hayatında en büyük katkısı olan öğretmenlerimize; evlatlarını vatan ve millet sevdası ile yetiştirmek için fedarkarlıktan kaçınmayan değerli velilerimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma BK 83-64 Galatasaray başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x