Son Dakika
12 Aralık 2019 Perşembe
grand serenay hotel bandırma

CHP’Lİ AHMET AKIN’DAN 1 MAYIS MESAJI: EN YÜCE DEĞER EMEK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR

30 Nisan 2019 Salı, 16:29

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, en yüce değer emeğin, çok uzun zamandır Türkiye’de hak ettiği değeri alamadığı söyledi. Ahmet Akın, “Ne yazık ki ülkemizde emek hak ettiği karşılığı bulamıyor. Üstelik iktidar en yüce değer emeği sömürmeye ve çalışanların kazanımlarını her geçen gün gasp etmeye devam ediyor” dedi.

CHP’li Ahmet Akın 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, 1 Mayıs’ın; işçinin, emekçinin birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu vurguladı. “Emekçilerin kazanılmış haklarına karşı yoğun bir saldırı yaşanıyor” diyen Ahmet Akın, şöyle devam etti:

“Bugün işçi ve emekçilerimiz başta olmak üzere her kesiminde hissedilen zorlu bir süreçten geçiyoruz. Hiç bir vatandaşımız emeğinin karşılığını alamıyor. Yalnızca yandaşlar ve iktidarın sömürü düzenine alkış tutanların fazlasıyla keyfi yerinde. İşçimizin, emekçimizin her geçen gün kazanılmış hakları gasp ediliyor. Ekonomik krizin yoğun bir şekilde yaşandığı son günlerde fatura yine emekçilerimize, işçilerimize alın teri ile çalışanlarımıza kesilmek isteniyor. Krizin faturası emekçiye kesilemez. Kıdem tazminatı hakkında yapılmak istenen düzenleme hazırlığı bunun en somut örneğidir. İşçinin emekçinin ve çalışanlarımızın kırmızı çizgisi kıdem tazminatı başta olmak üzere emekçilerin kazanılmış haklarını yok edecek, tırpanlayacak, esnetecek hiçbir harekete izin vermeyecek, emeğin yanında, emekçilerle birlikte olacak ve tüm gücü ile mücadele edeceğiz. Hiç kuşkusuz, insanın insanca yaşayacağı, çalışacağı ve kazanacağı, emeğin hak ettiği değeri bulacağı toplumun inşası CHP iktidarında olacaktır. Her şeyden önce, 1977 yılında Taksim’de katledilen 37 insanımızı bir kez daha saygıyla anıyor, 1 Mayıs, işçi ve emekçilerin birlik, mücadele, dayanışma gününü kutluyorum.”

Bir önceki yazımız olan ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN BIRAKTIĞI KUTLU MİRASA SAHİP ÇIKTIK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x