Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi

CHP’Lİ AHMET AKIN: ÖĞRETMEN YETİŞTİRMEK HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ

15 Mart 2019 Cuma, 14:35

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Biz öyle bir Milletiz ki, öğretmenlerimizin öğrettiği her bir harf için 40 yıl köle oluruz” dedi.

CHP’li Akın, Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 171. Yıldönümünde öğretmenleri kutladı. “Evlatlarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizi yetiştirmek her şeyden daha çok fazla önem vermemiz gereken önemli bir konudur” diyen Ahmet Akın, şunları ifade etti:

“Bugün eğitimcilerimiz için çok önemli bir gün. Öğretmen yetiştirme alanında önemli ve kalıcı bir yeri olan Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 171. Yıldönümü. Öğretmenlik mesleğini saygın ve kutsal bir meslektir ve biz öyle bir Milletiz ki, onların öğrettiği bir harf için 40 yıl köle oluruz.

Evlatlarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizi yetiştirmek her şeyden daha çok fazla önem vermemiz gereken önemli bir konudur. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başöğretmen Atatürk, “Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek seslendiği öğretmenler O’nun en büyük ülküsünün gerçekleşmesinin mimarı oldular. Ülkemizin geleceğinin mimarı, öğretmenlerimizdir. Çünkü, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki huzur ve sosyal barışın sağlanmasında, bireylerin sosyalleşmesi ve toplumsal hayata hazırlanmasında, toplumun kültür ve değerlerinin genç kuşaklara aktarılmasında öğretmenlerimizin evlatlarımıza kazandıracakları ile ülkemizin kalkınması ve çağdaşlaşması mümkün olacaktır.

Bu nedenle, eğitim sistemimizdeki bilimsel ve çağdaş ilkeleri daha da çoğaltarak, Cumhuriyet değerlerinden ve kazanımlarından asla vazgeçmeden öğretmenlerimize hak ettiği yaşam standartlarını sağlamalı, son 17 yıldır saygınlığını yitiren öğretmenliğin saygın statüsünü tekrar kazandırılması için adımlar atılmalıdır.

Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 171. Yıldönümünde, Başöğretmenimiz Atatürk’ü, ülkemizin çağdaşlaşması ülküsünden taviz vermeden büyüklerimizi, bizleri ve evlatlarımızı yetiştirmiş ve yetiştiren öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal eden, görevi başında Şehit düşen öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, fedakarca görevlerini yerine getiren öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum.”

Bir önceki yazımız olan 1500 ADET LEYLANDİ TOPRAKLA BULUŞTU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x