Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP İLÇE BAŞKANI SELİM PANÇ’TAN 10 KASIM BİLDİRİSİ

Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen
Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızda olmadığı 82. yıldayız. Seksen iki yıl önce bugün dünya tarihinin en büyük devrimcilerinden birisini kalbimize, bilincimize ve ruhumuza gömdük.
O ruh ülkemizin bağımsızlığı için cephede savaşan, siyasal alanda zaferler kazanan, karanlığı eliyle süpürüp demokrasiyi getiren ve tüm bu zaferlerin ardından “Yurtta barış, dünyada barış” diyerek hem iç kavgalara son verip hem de dünyaya medeniyeti gösteren anlayıştır.
Kalbimizde, bilincimizde ve ruhumuzda gömülü olan ve ebediyete kadar bizim bedenlerimiz de toprak olsa yeni doğan her çocuğun bir miras gibi bu topraklardan alacağı emanet Cumhuriyet’tir.
Bu sebeptendir ki önderimiz, ülkemizin kurucusu, partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk Genel Başkanı, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk; “Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” demiştir.
O; emperyalizme ve işbirlikçilerine geçit vermeyip, önce Türk Halkının sonrasında ise tutsak edilen halkların umudu olmuş; dünyada her ülkesinin bağımsızlığı için mücadele eden devrimcinin yolunu bulduğu kutup yıldızı olmuştur.
Bugün; ona hakaret edenlerin kimi çevrelerce baş üstünde tutulduğu, terfiler aldığı, önünde el pençe divan durulduğu siyasi atmosferin yaratıcıları, yandaşları ve ortakları; her ne yaparlarsa yapsınlar her gün doğan güneşi nasıl durduramıyorlarsa, her doğan çocuğun yeni bir Mustafa Kemal olmasını da engelleyemeyeceklerdir.
Çünkü onun karşısında olanlar, bugünün yerli işbirlikçileridir, ipleri emperyalistlerin elinde olan kuklalardır. Bu gün memleketin her değerini, her kurumunu, topraklarını, eğitimini, sağlığını, geleceğini parsel parsel emperyalistlere satanlara bakın, hepsinin Mustafa Kemal Atatürk’e saldıran paralı askerler ve onların iplerini elinde tutan Mustafa Kemal düşmanı erk sahipleri olduklarını göreceksiniz.
Ne paralı askerlerin, ne sarıklı soytarıların, ne bunların kukla oynatıcılarının, ne de hepsinin sahibi emperyalistlerin uğraşı; onun başlattığı devrimleri asla sona erdiremeyecektir. Çünkü bir devrim asla sona ermez. Bir devrim yalnızca başlar ve sürer gider!
Ve bu gün o büyük devrimcinin bedeninin toprak olup Türkiye Cumhuriyeti’nin ruhuna dönüşmesinin yıl dönümünde;  Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgiyle, saygıyla, hasretle anıyoruz; adım attığımız, nefes aldığımız her yerdesin diyoruz!
Çağın bütün kötülükleri, saray soytarılarının bütün çamurlu ağızları onu hedef alsa da; kötüler kötülüklerinin, soytarılar ağızlarındaki çamurlarının içerisinde boğulurken; O bayrağımızdaki yıldız gibi pırıl pırıl gözlerimize bakıyor!
O bize inanıyor, biz de kendimize inanalım!
O bizimle; kalbimizde ve beynimizde! Çünkü o bir fikir ve fikirler ölmez!
Dr. Selim Panç
CHP Bandırma İlçe Başkanı
nev bandırma