CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN SÜT ÜRETİCİLERİNİN SESİ OLDU: SÜT YEM PARİTESİ 1,5 OLSUN | Bandirma.com.tr

11 Aralık 2023 - 14:43

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN SÜT ÜRETİCİLERİNİN SESİ OLDU: SÜT YEM PARİTESİ 1,5 OLSUN

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN SÜT ÜRETİCİLERİNİN SESİ OLDU: SÜT YEM PARİTESİ 1,5 OLSUN
Son Güncelleme :

16 Haziran 2021 - 14:07

166
google haberler

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, süt üreticilerinin AK Parti hükümetinden taleplerini Meclis’te dile getirdi. İktidara seslenen Ahmet Akın, “Süt üreticimizin bu haklı talebini yerine getirmezseniz ne olacak biliyor musunuz? Süt üretimi yapacak üretici bulamayacağız. Samanı ithal ettiğimiz gibi, sütü de ithal eden bir ülke olacağız” dedi.

Süt üreticileri, Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ sütte taban fiyatın açıklamasını bekliyor. Geçen hafta Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ev sahipliğinde süt sektörü temsilcileri ile yapılan çiğ süt fiyatının belirlenmesine yönelik çalışmalar sonuç alınamadı. Süt üreticilerinin üreticilerin litre başına 3,5 lira fiyat ve destekleme primi ile birlikte 4 liralık fiyat teklifi kabul edilmedi. Süt üreticileri, özellikle yem fiyatları başta olmak üzere artan maliyetler karşısında üretim yapamayacak duruma geldiklerini dile getirerek, yem paritesinin 1,5 seviyesinde olmasını talep ediyorlar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, süt üreticilerinin taleplerini TBMM Genel Kurulu’nda konuşarak gündeme getirdi. “Ülkemizin süt üretiminde önemli bir yere sahip olan Balıkesirli süt üreticilerimizin AK Parti hükümetine bir çağrısı var!” diyerek sözlerine başlayan Ahmet Akın şöyle devam etti:

“YAPAMIYORSANIZ SANDIĞI GETİRİN!”

“1 litre çiğ süt sattığımızda 1,5 kilo yem alabilirsek, üretime devam edebiliriz. Yem paritesini 1,5 seviyesine getirin! Süt üreticimizin bu haklı talebini yerine getirmezseniz ne olacak biliyor musunuz? Süt üretimi yapacak üretici bulamayacağız. Samanı ithal ettiğimiz gibi, sütü de ithal eden bir ülke olacağız. Ülkemize, üreticimize, insanlarımıza, gelecek nesillerimize bu haksızlığı yapamazsınız. Süt üreticilerimize kulak verin! Süt yem paritesi 1,5 seviyesine getirin. Hayvancılık desteklerini arttırarak devam ettirin. Sürekli artan yem fiyatlarına müdahale edip radikal tedbirler alın. Yemde ‘tavan fiyat’ uygulayın. Hiç birini yapamıyorsanız, korkmayın sandığı getirin, biz üreticimize rahat bir nefes aldırırız.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x