CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: MUFTAK YANIYOR AK PARTİ HÜKÜMETİ SEYREDİYOR | Bandirma.com.tr

6 Aralık 2023 - 21:16

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: MUFTAK YANIYOR AK PARTİ HÜKÜMETİ SEYREDİYOR

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: MUFTAK YANIYOR AK PARTİ HÜKÜMETİ SEYREDİYOR
Son Güncelleme :

15 Ocak 2021 - 9:57

855
google haberler
  • Balıkesir Bigadiç İlçesi’nde pazaryerini gezen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, vatandaşların ve pazarcıların sorunlarını dinledi. Ahmet Akın’a tüm gün pazarda siftah yapmadan tezgahını kapattığını anlatan da vardı, vatandaşın geliri düştüğü için indirim yaptığını anlatan da.

CHP’li Ahmet Akın, “Seçimden seçime pazara gelen AK Parti hükümeti mensuplarına sesleniyorum. Gelin bu vatandaşın, pazarcının, esnafın halini bir görün. Gerçek ekonomi pazarda. Gerçek enflasyon bu tezgahlarda. TÜİK’in enflasyonu yalan. Vatandaşın enflasyonu gerçek. Vatandaş bitmiş evine ekmek götüremiyor” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir’in Bigadiç İlçesi’nde ziyaretlerde bulundu. İlçe Başkanı Zafer Göksel, Belediye Meclis Üyesi Ali Doğru ve partililerle birlikte gerçekleştirilen ziyaretlerin ilki sabahın erken saatlerinde ilçe pazarına oldu. Ahmet Akın burada vatandaşlar ve pazarcı esnafı ile konuşup, dertlerini dinledi. “Ekonomik buhranın vurduğu esnafımız kan ağlıyor” diyen Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Pazara gelip alışveriş yapan emeklimizden, ev hanımlarımıza kadar vatandaşlarımız harcamalarından kısmış durumda. Eskiden 50 lira ile filesini dolduran bir ev hanımı şimdi 100 liraya ancak iki üç parça bir şey alabiliyor. Çünkü gelirleri yetmiyor. Pazarcı esnafımız siftahsız tezgah kapatmamak malını elinden geldiğince ucuza satmaya çalışıyor. Pazarda bir dayanışma ruhu var. Çünkü salgın hastalıkla mücadele ediliyor. Ama bu dayanışmayı görmeyen bir hükümet var. Saraydan çıkıp şöyle bir pazarı gezseler vatandaşın bu ekonomik buhranda, bu salgın hastalık sürecinde nasıl bir fedakarlık gösterdiğini görecekler. Seçimden seçime pazara gelen AK Parti hükümeti mensuplarına sesleniyorum. Gelin bu vatandaşın, pazarcının, esnafın halini bir görün. Gerçek ekonomi pazarda. Gerçek enflasyon bu tezgahlarda. Vatandaş bitmiş evine ekmek götüremiyor.”

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x