Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: ‘EN İYİ MÜJDE ERKEN SEÇİM KARARI OLUR’

CHP Genel Başkan Yardımcısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; 6 ayda enerji faturalarının 10 kez zamlandığını belirterek; “Müjde dediler, zam yaptılar. Vatandaş artık yeni bir zammı kaldıramaz. Bu nedenle iktidarın Cuma günü açıklayacağı en iyi müjde ‘erken seçim kararı’ olacaktır” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta Cuma günü bir müjde vereceğini duyurdu. 21 Ağustos 2020 tarihinde vatandaşlara verilen doğalgaz rezervi müjdesinin ardından doğalgaza 6 aydır düzenli olarak zam yaptılar.

‘HER MÜJDE ZAMMA DÖNÜŞTÜ’

Her müjde zam oldu. Her müjdeyle vatandaş faturaların düşeceğini hayal etti; zam gerçeğiyle karşılaştı. Zaten 20 Mayıs’ta yapılan ÖTV zammı, ardından 1 Haziran’da yapılan 6. doğalgaz zammı da yeni müjdenin adeta habercisi oldu.

‘ENERJİ FATURALARINA ZAM YAĞMURU’

Yalnızca 2021 yılında vatandaşlarımız faturaların düşmesini beklerken; yağmura dönen zamlarla karşılaştı. 1 Ocak’tan bu yana doğalgaza 6 zam; akaryakıtta pompa fiyatlarına yansıyan 2 zam; elektriğe 1 zam; akaryakıttan alınan ÖTV’ye de bir zam yaptılar.

‘ENERJİDE 10 DOZ ZAM YAPTILAR’

Vatandaş artık yapılan zamları kaldıramaz hale geldi. Bu süre içerisinde Saray ve çevresine 3 doz aşı yapılırken; vatandaşımıza yalnızca enerji faturaları üzerinden tam 10 doz zam yapıldı. Aşırı zam dozu, vatandaşın cebinin dengesini bozdu.

‘EN İYİ MÜJDE ERKEN SEÇİM KARARI OLUR’

Son altı aydır verilen müjdeler zamma dönüştü. Vatandaşlar artık yeni müjde açıklanacağı zaman, “Eyvah yine zam gelecek” diyor. Bu nedenle iktidarın Cuma günü açıklayacağı en iyi müjde “erken seçim kararı” olacaktır. Vatandaşlarımız artık sandığın bir an önce gelmesini talep ediyor.

 

nev bandırma