CEVİZ FİDANI ÜRETİCİLERİ GÖZÜNÜ YÜKSEĞE DİKTİ

07 Ağustos 2015 Cuma, 10:07
google news takip et mobil

Sahil Yenice Mahallesi Muhtarı Nuri Varlık, mahallerinin en önemli gelir kaynağının ceviz fidanı yetiştiriciliği olduğunu söyledi.

Geçen yıl yaklaşık olarak 3,5 milyon adet ceviz fidanı üretimi yapıldığını açıklayan Varlık, bu fidanların 500 bin adedinin Azerbaycan, Kırgızistan, Yunanistan, Makedonya ve Bulgaristan’a ihraç edildiğini dile getirdi.

Varlık, bu yıl ki hedeflerinin 3,5 milyon adet olan ceviz fidanı üretimini 5 milyon adete, 500 bin adet olan ceviz fidanı ihracatını ise 1 milyon adete çıkarmak olduğunu söyledi.
Köylerinde yaklaşık 300 dönüme yakın alanda ceviz fidanı üretimi yapıldığını anımsatan Varlık, ancak gelen taleplerin fazla olmasından dolayı mahallemizdeki üreticiler mevsim şartlarımıza yakın Kayacık ve Ömerli Mahallerinde de ceviz fidanı üretimine başladığını açıkladı.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA 17 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ KAYITLARI başlıklı makalemizde 17 Eylül Üniversitesi Kayıt Tarihleri, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Adresi ve Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Kayıt Tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

kutlu creative
avşa adası otelleri
x