CEM UZAN'DAN BANDIRMA ÇIKARTMASI : GENÇ PARTİ YENİDEN KURULDU | Bandirma.com.tr

21 Eylül 2021 - 14:41

CEM UZAN’DAN BANDIRMA ÇIKARTMASI : GENÇ PARTİ YENİDEN KURULDU

2002 seçimlerinde 2,284,644 oy(yüzde 7) alarak Türkiye siyasetine giren Genç Parti yıllar sonra Bandırma’da yeniden örgütlenerek yeni teşkilatı ile 1. Olağan Kongresini dün yaptı. Kongrede Bandırma İlçe Başkanlığı’na Ali Karaarslan seçildi.

CEM UZAN’DAN BANDIRMA ÇIKARTMASI : GENÇ PARTİ YENİDEN KURULDU
Son Güncelleme :

13 Eylül 2021 - 15:44

423
google haberler

Partinin kurucu başkanı Cem Uzan kongreye telekonferans ile bağlanarak, partililere seslendi. Uzan  “Türkiye’nin acilen bir genel affa ihtiyacı var” dedi.

 

UZAN SÖZLERİNE ŞU ŞEKİLDE DEVAM ETTİ

“18 yıllık iktidar, işsizlik, enflasyon ve hayat pahalılığı sorunlarını çözemedi. Sınırsız yetkilerle iktidar olanların saraylar yapıp, büyük israflar içinde özel uçaklar aldıkları ama orman yangınlarına müdahale edecek uçakları bulunmadığı hep akıllarda kalacak. Ülkemizin halen cinayet ve cinsel içerikli suçlar hariç bir genel affa ihtiyacı vardır. Devlet, bu affı çıkararak, vatandaşından özür dilemelidir. Çünkü bu iktidar döneminde talimatlarla verilen kararlarla halen binlerce insan hapis yatıyor. Çıkarılacak bu afla bu mağdurlar ordusu hayat bulacaktır. Cumhurbaşkanlığı seçimine 21 ay var. Halen parlamentonun yetkileri çok kısıtlı. Seçime 21 ay var ama bu hükümet, erken seçim kararı almaz. Çünkü cumhurbaşkanı seçilmek için yüzde 51’lik oy oranı gerekli. Şu anda ‘Cumhur İttifakı’nın yüzde 51 oy alma ihtimali yok. Seçimin normal tarihi Mayıs 2023. Belki bu tarihten birkaç hafta önce olabilir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimse yüzde 51’i bulamaz ve seçim, ikinci tura kalır. 2. turda ise muhalefetten kim aday olursa olsun, seçimi kazanır. Bu arada, cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin oyla adaylık da yapılabilir. Bu konuda sizlerin de bir aksiyon planı içinde bulunmanız gerektiğini düşünüyorum.”

avşa adası otelleri
avşa adası otelleri
x