Camilere Ramazan Ayı Temizliği

28 Haziran 2014 Cumartesi, 10:11

Yaklaşan Ramazan ayı münasebetiyle Karesi ilçesinde bulunan camilerde kapsamlı bir temizlik çalışması başlatıldı.


Vatandaşlarımızın Ramazan ayında, camilerdeki ibadetlerini temiz ve rahat bir ortamda yapabilmeleri amacıyla Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Özel ekiplerce yapılan çalışmalarda, önce camilerin içleri derinlemesine silinip süpürülüyor, daha sonra da, gülsuyu sıkılarak camilerin güzel kokması sağlanıyor.
Bu kapsamda, Cuma günü Paşaalanı mahallesinde bulunan Hacı Halil Özöğretmen Camii’nde yapılan çalışmalarda, caminin iç bölümündeki kapı, pencere ve halıları ile camiye giriş-çıkış bölümleri ile bahçesi temizlendi. Ayrıca, temizlik bitiminde, caminin içi gülsuyu ile yıkandı.
İlçe genelinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Karesi Belediye başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Ramazan öncesinde başlatılan temizlik çalışmalarına, Ramazan sonrasında da düzenli olarak devam edileceğini ve ilçe halkının camilerde namazlarını temiz ortamlarda kılabilmeleri için her türlü hizmeti vermeye hazır devam edeceklerini bildirdi.

Yürütülen temizlik çalışmaları, çevre sakinlerince beğeni ile karşılandı. Vatandaşlar ve cami görevlileri, çalışmalardan duyduklarını memnuniyeti dile getirdi ve
“Camilerimiz, Ramazan ayına yakışır bir şekilde temizlendi. Ramazan’da ibadetlerimizi, daha temiz ve güzel bir ortamda yerine getireceğiz. Karesi Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr