BUZAĞI KAYIPLARINI ÖNLEMEK İÇİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

15 Mart 2018 Perşembe, 09:38

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi buzağı kayıplarını önlemek için eğitim seferberliği başlattı.

Ülke genelinde hayvan hastalıkları ile mücadele ve buzağı ölüm oranlarının düşürülmesi için başlatılan çalışmalarda Balıkesir İl genelinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balıkesir Üniversitesi ve Veteriner Hekimler Odası ile birlikte şubat ayı içerisinde imzalanan ‘’Yaşasın Buzağılar’’ protokolü ile buzağı, kuzu ve oğlak kayıplarının önlenmesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar takdir toplarken; Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı veteriner hekimler kırsal mahallelerde bulunan çiftçilerin ayağına giderek buzağı ölümlerinin doğum esnasındaki yanlış uygulamaları, aşılamanın önemini ve korunma ve tedavilerdeki yapılması gerekenleri, bakım ve beslemedeki hataları seminerler vererek anlatılıyor.

Bir ay içerisinde 24 kırsal mahalleye ulaşan Kırsal Hizmetler Dairesi eğitim seminerlerine hız kesmeden devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bu eğitimler neticesinde Ülke genelinde %15 Balıkesir ilimiz genelinde %9 olan buzağı ölümlerini %3 ve daha aşağılara indirilmesi amaçlanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçimizin bilinçlenmesi ve kayıpların en aza indirilmesi için tüm imkanlar seferber edilmiş durumda.

Bir önceki yazımız olan BANVİT AVRUPA’DA ÇEYREK FİNALDE başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri