Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

BÜYÜKŞEHİR’DEN BANDIRMA’NIN ALT YAPISINA BY-PASS

11 Kasım 2016 Cuma, 16:59

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’daki kırsal mahallerde temiz su sorunu, derin deniz deşarjı ve Bandırma merkezinde su hattı ile ilgili yaptığı projelerin açılışını ve temel atma törenlerini Salı günü Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un katılımıyla yapacak. Proje açılışları Salı günü saat 11:00 Aksakal mahallesinde start alacak.

Toplam maliyeti 11 milyonu bulan altyapı yatırımlarıyla ilgili bilgi veren AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı, kırsal mahallere Bandırma’nın su şebekesinden su verileceğini belirterek ”Bandırma’nın arıtılmış suyundan; Kuşcenneti, Yeşil Çomlu, Kirazlı, Aksakal ve Ergili mahallerine su sağlanacak. Ayrıca uç bırakılarak Ömerli, Doğurca, Yenisığırcı ve Akçapınar mahallerine arıtılmış su sağlanabilinecek. Bandırma hangi suyu tüketiyorsa bu mahallerimizde artık o suyu kullanacak. Bu projenin toplam maliyeti 7 milyon 375 bin lira” dedi.

Bandırma’nın yıllardır en önemli sorunlarından biri olan derin deniz deşarjı içinde yeni proje yapıldığını ve deşarj hattının bitme noktasına geldiğini aktaran Bostancı” Derin Deniz deşarjı da önemli sorunlardan biriydi. Bu alanda da yaklaşık 550 metre uzunluğunda yeni hat yapıldı. Bu yatırımın maliyeti de 2 milyon lira” şeklinde konuştu. Su hattı alanında da Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalar yaptığını ve eski bir hatta günlük 3 bin ton su kaybının tespit edilmesi üzerine çalışma başlatıldığını belirten Bostancı ”Eski hat iptal edilip 3 bin 500 metre yeni su hattı döşenecek bunun maliyeti de 1 buçuk milyonu buluyor. Bütün bu yatırımların temel atma törenleri Salı günü saat 11:00’da Aksakal’da Büyükşehir Belediye Başkanımızın katımıyla yapılacak. Ardından Bandırma’da derin deniz deşarjı açılışı ve su hattı temel atm

Bir önceki yazımız olan BAŞKAN MİRZA "BÜYÜKŞEHİR NE YAPIYOR DİYE SORMUYORLAR?" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr