Büyükşehir, Muharrem Ayı ve Ahilik Haftasında Aşure Dağıttı

27 Eylül 2019 Cuma, 14:08
google news takip et mobil

Paylaşmanın öneminin vurgulandığı Muharrem ayı dolayısıyla Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi’nde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından aşure hayrı düzenlendi. Üniversitelilere, aşurelerini kazanın başına geçen protokol üyeleri ikram etti.

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi’nde, içinde bulunduğumuz Muharrem ayı dolayısıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından aşure hayrı gerçekleştirildi. Etkinliğe; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri; Adil Çelik, Belgin Gökçe Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir de katılım gösterdi. Kazanın başına geçerek, aşureleri öğrencilere kendi elleriyle ikram eden protokol üyeleri,  2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ve “Ahilik Haftası” dolayısıyla birlik, beraberlik ve paylaşmanın önemini vurgulayan konuşmalar yaptılar.

Gelecek sensin” ve “Kampüse hoş geldin” yazılı afişlerin yer aldığı aşure dağıtım alanında öğrenciler; birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldular.

Bir önceki yazımız olan 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Yapıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x