BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDAN MANTAR ÜRETMEK İSTEYENLERE DESTEK | Bandirma.com.tr

29 Kasım 2023 - 13:59

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDAN MANTAR ÜRETMEK İSTEYENLERE DESTEK

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDAN MANTAR ÜRETMEK İSTEYENLERE DESTEK
Son Güncelleme :

17 Aralık 2021 - 11:43

233
google haberler

Kırsalda üreticilerin üretim ve pazarlama imkanlarına destek olmayı sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, mantar üretimini teşvik etmek için Karesi Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerine kompost ve toprak dağıtımı gerçekleştirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı çiftçiyi desteklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde geçim kaynağı hayvancılık olan tüm ilçelerde 73 bin kilogram süt otu tohumunu toprakla buluşturan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bu kez de mantar yetiştiricilerine büyük destek sağladı. Karesi Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Mantar Yetiştiriciliği Kursu’nda kursiyerlerin mantarcılığa ilk adımı atması ve üretimin desteklenmesi amacıyla 2 ton 500 kilogram kompost, 1 ton 170 kilogram üst toprak ve diğer ürünlerle beraber toplam 4 ton malzeme desteği yapıldı.

KOMPOST NEDİR?
Mantarın beslenmesi için gerekli olan bu ortam; çeşitli organik maddelerin ayrıştırılması ve bazı besin elementleri eklenmesi sonucu elde edilir. Bu özel şekilde hazırlanan ortama mantar yetiştiriciliğinde “Kompost” denir.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x