Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Burhan Karışık Hakkındaki Karalayıcı İddialara Cevap Verdi

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, uzun bir süredir kendisini yıpratmak için yapılan sosyal medya saldırılarının boyut değiştirerek ırkçılık üzerinden yapılması sonrası açıklama yaptı.

Aynı siyasi çatı altında yıllarca birlikte hareket edenler tarafından, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kavgadan uzak bir siyaset anlayışıyla Erdek’e hizmet getirdiği için adeta linç edilen Karışık, Belediyenin sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Erdek Belediye Başkanı Burhan
Erdek eski başkanı tarafından gündeme getirilen konuların en can alıcı başlığı olan ve içeriğinde ırkçılık söylemleri bulunan yazılar sonrası, Belediye Başkanı Burhan Karışık, “Son günlerde kamuoyuna yansıyan gerçek dışı beyanlar ve söylemler ile ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.
Erdek Belediye Başkanı olarak, Erdek halkını temsil ettiğim bu makamda siyasi sorumluluğum gereği ve hayat görüşlerim doğrultusunda bugüne kadar hiç kimseyi ötekileştirici bir dil kullanmadım ve kullanılmasına müsaade etmedim.
Benim bugüne kadar ki hayat mücadelemin merkezinde her zaman insan yer almıştır.
Toplumu ötekileştiren, ayrıştıran söylemler karşısında tavrımı tüm kamuoyu açık ve net bir şekilde bilmektedir.
Ben dili, dini, ırkı rengi ne olursa olsun Erdek’te yaşayan hemşehrilerimi sevgi ile kucakladım ve makamımın yetkileri içerisinde elimden geleni yapmaya çalıştım ve bu yolda devam edeceğim.
Benim sevdam Erdek ve Erdek halkıdır.
Bu ve benzeri provakasyonlara asla müsaade etmeyeceğim.
Temsil ettiğim Belediye Başkanlığını ve partimi, ayak oyunları ile yıpratılmasına izin vermeyeceğim.
Erdek’li hemşehrilerim ve Erdek için çalışmaya devam edeceğiz.
Roman kardeşlerimize olan hassasiyet ve sevgimiz Roman kardeşlerimiz ile birlikte tüm Erdek halkı tarafından bilinmektedir.
Bundan böylede; Asılsız söylemler ile, Roman kardeşlerimizle aramızdaki kuvvetli bağın bozulmayacağını ve daha da güçlenerek devam edeceğini tüm kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.
nev bandırma