BTT ŞOFÖRLERİ “GÜVENLİ SÜRÜŞ KURALLARI EĞİTİMİ”NE KATILDI

21 Ekim 2020 Çarşamba, 09:53
btt soforleri guvenli surus kurallari egitimine katildi bandirma.com.tr
google news takip et mobil

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma AŞ. (BTT) şoförleri, İçişleri Bakanlığının “Karayolu Trafik Güvenliği Uygulama Politikası” kapsamında gerçekleştirilen “Güvenli Sürüş Kuralları Eğitimi”ne katıldı.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda 2017 yılı içerisinde uygulamaya konan “Karayolları Trafik Güvenliği Uygulama Politikası” kapsamında trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen projeli eğitim faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda; devamlı olarak trafik ortamında bulunması dolayısıyla kazaya karışma riski yüksek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki Balıkesir Toplu Taşıma AŞ. (BTT) şoförleri, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Güvenli Sürüş Kuralları Eğitimi”ne katıldı.

Karayolu trafik güvenliğinin sağlanması, ülke genelindeki trafik kazaları neticesinde ortaya çıkan can kaybı ve yaralanmaların en aza indirilmesi amacıyla verilen eğitim, Emniyet Müdürlüğü Spor ve Eğitim Kompleksi Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen eğitimlere 20 BTT şoförü katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizde aşılı ceviz fidanı ve ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x