Bandırma Reklam Ajansı

Bozcaada Hakkında Merak Edilenler

01 Mart 2021 Pazartesi, 09:51
bozcaada hakkinda merak edilenler bandirma.com.tr 3
google news takip et mobil

Bozcaada Yunanca’da adı Tenedos olarak geçmektedir. Türkiye’nin en büyük 3. adası olarak bilinmektedir. Çanakkale iline bağlıdır. 40 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan ada anakaraya 6 km kadar uzaklıkta bulunmaktadır. Adanın nüfusu 2.543 olduğu gibi kış aylarında nüfus düşerken yaz aylarında 5 bin civarına çıkmaktadır. Ada özellikle tatil veya gezi amaçlı bölgeyi tercih edecek olanların ilgisini çekmektedir.

Turizm bölgenin başlıca geçim kaynakları arasında yer alırken aynı zamanda balıkçılık ve şarap üretimi de bölgede oldukça yaygındır. Şarapları ve şarap üzümleri de meşhur olan Bozcaada yaz aylarında turizm sektörünü de yakından etkilemektedir.

bozcaada hakkinda merak edilenler bandirma.com.tr 2

AYAZMA PLAJI

Bozcaada Gezilecek Yerler 

Tatil ya da gezmek amacı ile gelecek olanlar için Bozcaada gezilecek yer önerileri oldukça fazladır. Bölgede görülmeye değer yerler bulunduğundan tatilini zenginleştirmek isteyenler için uygun seçeneklerden biridir. Gezilip görülecek yerler arasında yel değirmenleri, Göztepe, ayazma manastırı, şarap fabrikaları, tarihi eserler, müzesi ve sanat galerileri adanın sınırları içerisinde yer almaktadır.

Planlı olarak adaya gelecek olanlar birbirinden güzel mekanların yanı sıra doğal güzelliklerinde keyfine varabilirler. Günlük olarak yapılacak planlar sayesinde her alanın görülmesi sağlanabilir. Yaz aylarında bölgeye daha yoğun bir ilgi yaşanmaktadır. Bu nedenle de yaz aylarında açılan sezon ile birlikte bölgenin talepleri de artmaktadır.

bozcaada hakkinda merak edilenler bandirma.com.tr 4

ADA İÇERİSİNDE ULAŞIM

Bozcaada İçerisinde Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ada da tatil yapmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu nedenle de gelmeden önce araştırma yapılması önemlidir. Ada içerisinde farklı bölgeleri gezip görmek isteyenler için Bozcaada ulaşım bilgilerinin yanı sıra ada içerisinde ulaşımın nasıl sağlanacağı da önemlidir. Bu nedenle de dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Ada da gezecek olanlar için ada trafiğe kapalı bir bölgedir ve buna dikkat ederek tercihler belirlenebilir.

Yer yer belirlenen bölgelerde araç kullanımı sağlanabilir. Bunun yanı sıra ada içerisinde belli bölgelerde taksi ya da minibüs ulaşım için tercih edilebilir. Motosiklet de ulaşım konusunda tercih edilen seçeneklerden biridir. Bu nedenle de yaygın kullanılır. Ayrıca farklı bölgelere gidecek olanlar için seçilen ulaşım yöntemine göre düzenlenen minibüs seferleri ve taksi hizmeti ile talepler karşılanmaktadır. Konaklama konusunda ise bölgede hizmet veren pansiyon tarzı butik otel işletmeleri ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Yandex :

https://yandex.com.tr/harita/org/bozcaadan_com_tatil_rehberi/176191971821/

Google:

https://docs.google.com/document/d/16BO010TONycd7PxzK3Qmd5PNjYS0DFkqXXzMxvr1HKQ

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x