Bandırma Boşanma Avukatı Nedir Ve Hangi Davalara Bakar? | Bandirma.com.tr

3 Aralık 2023 - 05:15

Bandırma Boşanma Avukatı Nedir Ve Hangi Davalara Bakar?

Bandırma Boşanma Avukatı Nedir Ve Hangi Davalara Bakar?
Son Güncelleme :

23 Eylül 2023 - 19:31

219
google haberler

Bandırma boşanma avukatı hukukun tüm dallarında müvekkillerine hukuki sınırlar içerisinde yardımcı olmaktadır. Boşanma davaları da bunların içerisinde olup hem anlaşmalı hem de çekişmeli davalara yönelik çözümler sunulmaktadır.

Boşanmak isteyen çiftlerin uzman bir avukat ile çalışması hem sürecin kısa sürmesine hem de istenen sonuçların alınmasına yardımcı olmaktadır. Boşanmada farklı dava tiplerinin süreleri değişmekte olup avukatlar en doğru olanın belirlenmesine de destek vermektedir.

Şayet çekişmeli bir boşanma olacaksa bu yıllar alabilmektedir. Ancak anlaşmalı boşanmalar 1-2 celse içerisinde sonuçlanabilmektedir. 

Boşanma Avukatı Nedir?

Boşanma avukatları bu kapsama giren her davaya akmaktadır. Böylece evlenmiş olan kişilerin, resmi şekilde ayrılmasına yardımcı olunur. Bu sürecin müvekkilin lehine işlemesi sağlanır. Bunun dışında boşanmanın da belirli nedenleri olmalıdır. Avukatlar burada da müvekkile uygun çözümler sunmaktadır. Ayrıca süreç hakkında gerekli bilgilendirmeler de yapılmaktadır.

Bunlar ile sınırlı kalmadan boşanma ardından tarafları ilgilendiren konu ile de çözümler sunmaktadır. Bu kapsamda,

 1. Çocuk ile kişisel ilişki kurulması,
 2. Tazminat,
 3. Nafaka,
 4. Miras,
 5. Velayet gibi başlıklar yer almaktadır.

Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Avukatlık ücretleri baro tarafından belirlenmekte olup söz konusu rakamların altına inmek diplin suçu oluşturur ve yaptırıma bağlanmıştır. Bandırma avukat ücretleri için iletişime geçerseniz bu konuda hakkında ayrıntılı bilgi almanız mümkündür. 

Boşanma avukatı olarak hukuk bürosu farklı görevleri üstlenmektedir. Bu kapsama giren bazı başlıklar şu şekildedir;

 1. Duruşmalar girme
 2. Boşanma için ispat
 3. Nafaka işlemleri
 4. Boşanma davası üzerine bilgilendirme
 5. Tebligatları takip etme
 6. Dilekçe yazma
 7. Velayet işlemleri

Boşanmak istiyorsanız, haklı sebebiniz olsa bile bu sürecin hukuka uygun yürütülmesi gerekir. Aksi durumda yine istediğiniz gibi bir sonuç alınmayabilir. Bandırma’daki bir Boşanma avukatı ile bu süreç hakkında profesyonel yardım almanız mümkündür. 

Boşanma Avukatı Bandırma

Boşanma avukatları müvekkilleri için uygun bir boşanma yöntemi belirlemektedir. Buna yönelik ayrıntılı araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Temel olarak genel ve özel olmak üzere iki farklı sebep vardır. Özel başlıklara şu konular girmekte olup eşin kusuru kanıtlaması gerekmez. Sadece özel bir neden olduğu gösterilmelidir;

 1. Pek kötü veya onur kırıcı davranış
 2. Terk
 3. Suç işleme veya haysiyetsiz hayat sürme
 4. Hayata kast
 5. Akıl hastalığı
 6. Zina

Ancak genel boşanma bundan farklıdır. Kişiler kusurun karşı tarafta olduğu belirtmelidir. Eşlerin anlaşamaması, evlilik birlikteliğinin sarsılması, ortak hayatın kurulamaması bu çerçeveye girmektedir. Lakin dava için başvuran kişi ağır kusurluysa, davalı da itiraz edebilir. 

Kaynak : https://www.batuhanvar.av.tr/bosanma-ve-mal-rejimi-tasfiyesi-davalari/

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x