BİLİM TIRI KOCAAVŞAR’DA | Bandirma.com.tr

12 Aralık 2023 - 01:33

BİLİM TIRI KOCAAVŞAR’DA

BİLİM TIRI KOCAAVŞAR’DA
Son Güncelleme :

19 Haziran 2021 - 10:13

305
google haberler

Bilim yolculuğuna başlayan Mobil Robotik Kodlama, Bilim ve Kültür TIR’ının bu kez durağı Karesi, Kocaavşar Mahallesi oldu.

Mobil Robotik Kodlama, Bilim ve Kültür TIR’ının tanıtım töreni Karesi İlçesi Kocaavşar Mahallesi’nde gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce finanse edilen; Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Genç İşadamları Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen projeyle; çocukların bilime olan ilgilerinin artırılması, geleceğe daha teknolojik donanımlarla hazırlanmaları, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap veren ve yeteneklerinin farkına vararak geliştirmek için çalışan bireyler haline gelmeleri hedefleniyor. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanması noktasında önemli bir adım olan, 10 ay boyunca 10 ilçede belirlenen kırsal mahallelerde uygulanacak proje kapsamında 8-15 yaş aralığındaki çocuklara; bilim ve teknoloji, robotik kodlama, 3D tasarım başta olmak üzere birçok eğitim verilecek.

HEM DENEY HEM TATBİKAT YAPTILAR

Karesi İlçesi Kocaavşar Mahallesi’ndeki Kocaavşar İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen proje tanıtım törenine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Balıkesir Genç İşadamları Derneği Genel Sekreteri Hakan Tur ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler, okul bahçesine konuşlandırılan TIR’da fen bilimlerinden matematiğe, fizikten kimyaya birçok alanda deneyler yaparak eğlenceli saatler geçirdi. Ayrıca öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi tarafından hazırlanan eğitim parkurunda yangın söndürme tatbikatı yaptı.

“ŞEHRİMİZE FAYDA SAĞLAYACAK”

Projenin 10 ay boyunca süreceğini hatırlatan Balıkesir Genç İşadamları Derneği Genel Sekreteri Hakan Tur, böylesine önemli bir projenin paydaşı olmaktan gurur duyduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. “Proje 2023 eğitim vizyonun Balıkesir’deki somut örneklerinden bir tanesi” diyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık ise “Valimiz Sayın Hasan Şıldak’ın himayelerinde başlatılmış olan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi’nin en büyük ayaklarından bir tanesini tasarım ve beceri atölyeleri oluşturmakta. Bu kapsamda Genç İşadamları Derneği ile Büyükşehir Belediyemizin bizlerle birlikte bu projede yer alması şehrimize büyük fayda sağlayacaktır” dedi.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNE KATKI

Projenin amacının fırsat eşitliği sağlamak ve farkındalık oluşturmak olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, “Projeyle öğrencilerimizin okuyarak kazandıkları teorik bilgileri yaşayarak öğrenmeleri ve pekiştirmelerini sağlayacağız. Bu projenin hayata geçirilmesini sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x