Son Dakika
20 Kasım 2017 Pazartesi

BEŞİKTAŞ TARAFTARLARI KİEV’DE SALDIRIYA UĞRADI

07 Aralık 2016 Çarşamba, 09:58

Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş’ın Dinamo Kiev’le yapacağı maç için Ukrayna’ya giden siyah-beyazlı taraftarlar saldırıya uğradı.

Saldırılarda onlarca kişi yaralandı. Yüzleri maskeli, asker üniformalı kişilerin saldırısı sırasında, yaralananların bazıları ilk tedavilerinden sonra maçı izleyemeden, Ukrayna hava yollarına ait uçakla, Kiev saati ile saat 20.00’de Türkiye’ye hareket etti.

Yaralı taraftarların durumunun anlatan bir iş adamı, “Çok perişan durumdalar, uçak boşken yaralılar nedeniyle bir anda doldu. Anlattıklarına göre, Beşiktaşlılar’a saldıranlar, maskeli kişiler, bazılarının neredeyse suratı tam anlamıyla dağılmış durumda. Sportmenliğe yakışmayan, olaylar yaşanmış. Taraftarları tekerlekli sandalyelerle uçağa getirtiyolar” dedi.

“HEPİMİZİ ALLAH KORUDU”

Saldırıda yaralanan Metin Tandoğan, “Maskeli ve asker üniformalı kişiler, meydanda bize saldırdı. Allah hepimizi korudu ki ağır da olsa yaralandık ama en azından ölmedik. Bizden sonra diğer gruplara da saldırılar oldu. Hastanelerde çok sayıda yaralı arkadaşlarımız var. Ben uçak bulduğum için hemen dönüyorum. Hepimizi Allah korudu” ifadelerini kullandı.

Kaynak : ensonhaber

 

Bir önceki yazımız olan FENERBAHÇE GRUPTAN NASIL ÇIKAR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr