Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi

BENGİ İLE GELECEĞE BİR UMUT DİYEREK BAŞLADILAR

13 Mart 2019 Çarşamba, 10:03
Vali Ersin Yazıcı, BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kapsamında Karesi Mehmet Azman Çavuş Ortaokulunu ziyaret etti.

KİTAP OKUMA SAATİ
Ziyarette ilk olarak Vali Ersin Yazıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

BAŞARILI OLMAK İÇİN KENDİNİZE GÜVENİN
Vali Ersin Yazıcı, öğrencilere başarılı olmaları için kendilerine güvenmelerini ve çok çalışmaları gerektiğini, bol bol kitap okudukları takdirde bilgiye ulaşmayı, bilgili olmayı ve bilginin gücüne erişmeyi öğrenebileceklerini söyledi.

İYİ VE SİSTEMLİ BİR ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRİR
Öğrencilere, “Başarılı olmak için önünüzde hiçbir engel yok” diyen Vali Yazıcı, iyi ve sistemli bir çalışma ile başarılı olabileceklerini öğrencilere iletti.

ÖĞRENCİLERDEN OKUMA SÖZÜ ALDI
Vali Yazıcı, öğrencilerin sorularını da yanıtlayarak ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Pek çok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin. Cesurca hayal kurun. Elbette engeller çıkacak. Yolunuzdan dönmeyin. Sabırlı olun.” şeklinde konuştu. Öğrencilere kitap okumanın öneminden de bahseden Vali Yazıcı, onlarla hep bir ağızdan “En iyi dost kitaptır” diyerek her zaman kitap okumaları sözünü aldı.

Bir önceki yazımız olan KORKMA!.. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x