Beebot Uygulamaları Devam Ediyor

22 Ocak 2020 Çarşamba, 11:01
google news takip et mobil

Bandırma Belediyesi ve Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği yürütülen “Erken Yaşta Kodlama Eğitimi BeeBot Uygulamalarının Eğitim Öğretim Sürecine Entegrasyonu” projesi eğitimleri okullarımızda devam ediyor.

Çocukların çağın gereksinimlerini ve becerileri kazanmaları, kod yazmayı öğrenmeleri amacı ile başlatılan proje kapsamında okullarımızda görevli okul öncesi ve sınıf öğretmenlerimiz ile birlikte Bandırma Belediyesi tarafından temin edilen 11 BeeBot,5 LEGO Education Wedo 2.0 Temel Set,5 tablet ve 3 Roboblog Eğitim Robotu okullarımızda aktif olarak kullanılıyor.

Belediye destekli projede şu ana kadar yapılan uygulamalar ile özel eğitim (otizm),okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda okuyan toplamda 659 öğrencimiz aktif olarak uygulamalara katılarak eğitim aldı. Eğitimler ara tatilin ardından ikinci dönem de devam edecek.

Bunun yanı sıra Şubat ayı ile birlikte okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinden toplam 57 öğretmen “Oyun Temelli Blok Kodlama Kursu” ile ilgili eğitim alacak ve materyalleri aktif olarak kullanacaklar.

Bir önceki yazımız olan 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Yapıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x