Son Dakika
17 Aralık 2017 Pazar

BAŞKAN UĞUR’A ZEYTİN SİNEĞİ İLE MÜCADELE TEŞEKKÜRÜ

11 Ağustos 2017 Cuma, 10:20

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Edremit Körfezinde yapılan zeytin sineği mücadelesi için Büyükşehir’de Körfez’den gelen misafir heyetini ağırladı.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkan Vekili Mehmet Ertaş, Tarım İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Edremit Ticaret Borsası Başkanı Tarkan Denizer, Edremit Körfezi Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Federasyonu Başkanı Yahya Ağacık ve yönetim kurulu üyeleri ile zeytin sineği ile mücadele için bir araya gelen Başkan Uğur,Büyükşehir’in bölgedeki çalışmalarını anlattı.

Heyet, Büyükşehir’in zeytinin en büyük zararlısı olan zeytin sineği ile başta havadan olmak üzere çeşitli yollar ile mücadele çalışmaları için Başkan Uğur’a teşekkür etti.

Görüşmede , Büyükşehir’in zeytin sineğiyle mücadele kapsamındaki ilaçlamalarının zeytin ve zeytinyağının kalitesini artırdığına dair değerlendirmeler yapıldığı,bu kapsamda  üreticinin hak ettiği oranda ürün alabilmesi için çalışmaların sürdürüleceği  öğrenildi.

 

  Kaynak: TV100

Bir önceki yazımız olan Açık Köklü Chandler ve Fernor Ceviz Fidanı Sökümleri Sürüyor başlıklı makalemizde açık köklü ceviz fidanı, çetnır ceviz fidanı ve chandler ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr