Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Başkan Pekel’in Tıp Bayramı Mesajı

14 Mart 2014 Cuma, 12:57

bandirma_belediye_baskani_sedat_pekelBandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Her  insanın doğuştan kazandığı temel hakların başında gelen ve belki de en önemlisi olan Yaşamak ve sağlıklı bir çevrede hayatını devam ettirme hakkı, Sosyal Devlet’in en önemli ve temel ilkesidir.

Sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesi, sağlık sistemimizin aksayan yönlerinin düzeltilmesi ve yurttaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması sağlık alanına verilen önem ve yerine getirilen reformlarla ancak mümkün olur.

Günlük politikalarla yürütülemeyecek kadar yaşamsal öneme sahip sağlık sektöründe yaşanan sorunlar, yalnızca doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ilgilendirmektedir. Bu alanda uygulanan yanlış sağlık politikaları nedeniyle doktorundan eczacısına, sağlık alanında yeri olan tüm sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunlar bugün içinden çıkılmaz hale gelmiştir. Özlük haklarında meydana gelen gerilemeler sağlık hizmetlerindeki olumsuzlukların başında gelirken, özellikle sağlık hizmetlerinin ticaretleşmesinin neden olduğu olumsuzlukları sadece sağlık emekçilerine mal edilmesi, sektörün ticarileştirmesini sağlamak adına alınan kararlara anlamsız bir gerekçe yaratmaktan öteye gidememiştir.

Günümüzde hala hangi koşulda olursa olsun insan sağlığının korunması adına büyük sorumluluklar üstlenen sağlık emekçilerimiz, her türlü olumsuz koşula ve imkânsızlıklara rağmen gece-gündüz demeden yurdun dört bir yanında çalışmalarını özveriyle sürdürmektedir.

Bu düşüncelerim ışığında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz’ diyerek kendi sağlığını emanet ettiği ve hastalarını kendi yakını olarak kabul ederek hizmet veren, bu kutsal ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren tüm sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Sedat PEKEL

Bandırma Belediye Başkanı

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr