Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Başkan Pekel Veda Mesajı Yayınladı

27 Mart 2014 Perşembe, 17:34

baskan-vedaBandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, görev süresinin sona ermesi nedeniyle bir veda mesajı yayınladı.

Bunun aslında bir veda olmadığını, bundan sonra da bilgi ve deneyimleriyle Bandırma’nın hizmetinde olacağını belirten Başkan Sedat Pekel mesajında şu görüşleri paylaştı:

“Yüreğimde hiç tükenmeyecek Bandırma sevdasıyla, çok sevdiğim kentime farklı alanlarda hizmet etme olanağı bulmak benim için bir gurur ve mutluluk kaynağı. Bu süreçte, 2009 yılından bu yana yürüttüğüm Belediye Başkanlığı görevim, 30 Mart seçimleriyle birlikte sona eriyor.

Daha önce de; 1984-1989 yılları arasında Belediye Meclis Üyesi, 1989-1994 yılları arasında Belediye Başkanı, 2002-2007 yılları arasında 22. Dönem Balıkesir Milletvekili ve son olarak da 2009-2014 yılları arasında tekrar Belediye Başkanı olarak, halkımızın kutsal oylarıyla bu yüce görevlere seçildim.

Halkımızın bana duyduğu bu güven, verdikleri gönülden destek, her zaman benim en büyük gücüm ve dayanağım olmuştur.

Bugüne kadar belediye hizmetleri ve kent yönetiminde gösterdiğimiz başarılı çalışmalarla, halkımızın bu güvenini boşa çıkarmadığımıza içtenlikle inanıyorum. Benim ve ekibimizin bu inancında en önemli etken, sizlerden gelen olumlu tepkiler ve halkımızın memnuniyetidir.

Belediye yönetiminde ilk önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızı kucaklayan, herkese eşit yakınlıkta, hiç kimseyi ötekileştirmeden, farklılıkları bir sorun değil zenginlik olarak gören, sevgi temelli bir anlayışı yerleştirmekti. Bir önceki dönem Bandırma ne yazık ki bu ilkeler bir kenara itilerek sadece “ben yaptım oldu” mantığına mahkum edilmişti.

Ama bizim ilkemiz önce insandı. Kim olduğuna bakmadan herkese hak ettiği değeri vererek, insanlarımızı mutlu etmeyi amaç edindik. Bir derdi olan, bu kentle ilgili söyleyecek sözü olan herkesi dinledik. Halkımızın düşüncelerine önem vererek, kent için bir ortak akıl oluşturma çabası içinde olduk. Tüm bu çalışmalar sonucu kentimizde bir barış ve özgürlük ortamı oluşmasına çok ciddi katkı verdiğimize inanıyorum.

İnsan sevgisi önceliğinde, çağdaş bir kent oluşumuna yönelik hizmet ve yatırımlar konusunda da bu dönem Bandırma önemli adımlar attı. Sosyal projelerle toplumumuzda sıkıntı yaşayan tüm kesimleri kucaklayıcı projeler gerçekleştirildi.

Yolları, altyapısı, park ve yeşil alanları, sosyal ve kültürel alandaki atılımları ve yeni projeleriyle Bandırma geleceğe umutla bakan bir kent haline geldi.

Üstelik tüm bu başarılar, bütçe dengesi sağlanarak elde edildi. Geçmiş dönemin borçları ödendiği gibi, bilinçli harcamalarla belediyenin bütçesindeki açıklar kapatıldı. Belediye hiçbir kişi ve kuruma borcu olmayan, üstelik kasasında parası bulunan bir konuma kavuştu.

Bu başarıyı sağlarken çalışanlarımızı da mağdur etmedik. İşçi ve memurlarımıza ekonomik anlamda ciddi rahatlamalar sağladık. Maaş ve diğer alacaklarında bir gün bile bir gecikme yaşatmadık. Taşeron işçilerimizin bizden önceki dönem yaşadığı mağduriyete de son verdik.

Bu hizmet anlayışından halkımızın duyduğu memnuniyet ve bu anlayışa olan inancının, 30 Mart seçimlerinde bir kez daha çok net olarak ortaya konacağına inanıyorum. Yeni Büyükşehir yasasıyla birlikte daha da genişleyen hizmet alanı ile, bir mahallemiz olan Edincik’imiz ile, Aksakal’ımız ile, tüm eski köylerimiz ile Bandırma Belediyesi, bu yeni dönemde de sosyal demokrat bir iktidar ile önümüzdeki 5 yıl bu kente çok farklı bir kimlik kazandıracaktır.

2009-2014 yıları arasında gururla sürdürdüğüm Bandırma Belediye Başkanlığı görevimde, her zaman bana en büyük desteği veren tüm hemşehrilerime, başarılı bir ekip olarak çalıştığımız Belediye Meclis Üyelerimize, başarılı bir kent yönetimi için işbirliği içinde hizmet yürüttüğümüz, bize destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, oluşturduğumuz sevgi ve barış ortamında başarılı bir çalışma ortaya koyan belediye çalışanlarımıza, eleştirileri ve objektif yayınlarıyla bize yol gösteren basın mensuplarımıza, kısaca tüm bunların bir bileşkesi olan Bandırma’ya çok teşekkür ediyorum.

Bu asla bir veda değildir. Bandırma sevdam yüreğimde olduğu sürece, bu kent için yapılacak her türlü hizmette ben her zaman varım. Bu konuda istek kimden gelirse gelsin bilgi ve deneyimimle her türlü yardım ve desteğe hazırım. Bu kentte, Sayın Hasan Sur’dan sonra bir dönemden fazla Belediye Başkanlığı’na seçilen tek kişi olarak bana gösterilen güven, bana yeni sorumluluklar da yüklüyor. Yaşamım boyunca sorumluluktan asla kaçmadım, bundan sonra da kaçmayacağım.

Koşullar zorlu da olsa, önemli sıkıntılarla karşılaşsak da tüm engelleri aşarak başarılı bir biçimde görev süremin sonuna geldim. Ben bu görevden onur ve şeref duyuyorum. Bu görev sırasında, tamamen iyi niyetle de olsa istemeden, bilmeden kırdığım herkesten haklarını helal etmelerini istiyorum. Eğer varsa ben de herkese tüm haklarımı helal ediyorum.

Geleceğin aydın olsun Bandırma…

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr