Başkan Orkan, Tecrübelerini Paylaştı | Bandirma.com.tr

1 Aralık 2023 - 02:42

Başkan Orkan, Tecrübelerini Paylaştı

Başkan Orkan, Tecrübelerini Paylaştı
Son Güncelleme :

20 Kasım 2019 - 10:49

284
google haberler

Balıkesir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde eğitim gören öğrencilerin Yerel Yönetimler Maliyesi dersine konuk olan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Esnaf ve vatandaş ziyaretlerini ara vermeden sürdüren Başkan Orkan, Balıkesir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde eğitim gören öğrencilerin Yerel Yönetimler Maliyesi dersine konuk oldu. Öğrencilere siyaset ve belediye yönetimi hakkında edindiği tecrübeleri anlatarak, anılarını paylaşan Orkan, yaşadığı deneyim için hem öğrencilere hem de Fakülte Dekanı Prof. Dr. Murat Doğdubay’a teşekkür etti.

ORKAN: “TECRÜBELERİMİZİ BELEDİYEDE KULLANIYORUZ”

Siyaset yaşamına adım atmadan önce başından geçenleri gençlere anlatan Başkan Orkan, başlarda kendisine itici gelen siyasete 2004 yılında başladığını ve AK Parti’nin merkez ilçe ve il başkanlığı görevlerinde bulunduğunu söyledi. Şuanda siyasete belediye başkanı olarak devam ettiğini ifade eden Orkan, “Yerel yönetimler çok farklı bir konu. Belediye başkanlığım yeni, daha 7-8 aylık. Belediye başkanı olduğumda bana ‘Belediye başkanı bir para basamaz, birde adam asamaz’ dediler. Başta belediyelerin bu kadar yetki ve gücü olduğuna inanmamıştım ama hakikaten belediyelerin yetki ve gücü çok fazla. Ama bunun kontrollü olması lazım. O gücün doğru bir şekilde yönetilmesi lazım. Yoksa her yerde sıkıntı ve problem yaşanır. Belediyeyi siyasi olarak zor duruma düşürecek imar ve para konuları var. İmar konusunda, yaklaşık 30 yıldır inşaat mühendisiyim. Konuya hakimim. İkinci konu da paradır. Para ile ilgili mevzularda da İşletme fakültesini bitirmiş biriyim. O iki konuda da tecrübelerimizi belediyeye yansıtmaya çalışıyoruz” dedi.

Konuşma sonrası öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Orkan’a ders bitiminde Fakülte Dekanı Prof. Dr. Murat Doğdubay teşekkür ederek plaket verdi.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x