Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Başkan Mirza’dan Engelliler Haftası Mesajı

12 Mayıs 2014 Pazartesi, 21:32

Yaşadığımız toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında karşılaştıkları güçlüklere ve yaşadığı sorunlara duyarsız kalmayarak çağdaş çözümlerler üretmek, bununla birlikte toplumsal üretime aktif olarak katılımlarını sağlanmak ve desteklemek, sosyal devlet anlayışının bir gereğidir.

Bizler, sosyal belediyeciliği esas almış yöneticiler olarak yaşamı hep birlikte paylaşmak ve engelleri ortadan kaldırmak için geçmiş dönemde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu kapsamda Belediye bünyesinde oluşturduğumuz engelliler masası, bu konudaki en önemli gücümüz oldu. Bu sayede engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin bir araya gelerek her şeyi paylaşabildikleri, birbirine destek oldukları bir ortam oluştu. Geçen yıl gerçekleştirilen engelliler haftası etkinlikleri, bu yılın programları, değişik zamanlarda gerçekleştirilen gezi ve diğer sosyal aktiviteler en başta engellilerin başarısı.

Unutulmamalıdır ki, Engelli olmak bir tercih değildir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın bedensel, zihinsel ve sosyal becerilerini; çalışan, üreten bireyler olarak topluma kazandırmalıyız.

Bu konuda atılacak olan her duyarlı adım, insana ve topluma karşı saygının bir göstergesi olacaktır.

Bu düşüncelerim ışığında, Engelliler Haftası olarak kutlanan 10-16 Mayıs Engelli yurttaşlarımızın mutluluğu önündeki tüm engellerin yok edildiği engelsiz bir dünya dileğiyle Engelliler Haftasını kutlarım.

mirza-engelller

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr