Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Başkan Mirza Eski Yapılara El Attı

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 09:45

Bandırma Belediyesi ekipleri, kentimizin önde gelen yapılarından Eski Tekel Binası, Eski Belediye Binası ve Eski Hal Binasında incelemelerde bulunarak çeşitli testler uyguluyor. Ekiplerin yapmış olduğu testlerin ardından bu binaların restore edilip kullanılmasına ya da yıkılarak yeni projelerin hayata geçirilmesine karar verilecek. 

Devam çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza, kentimizi önemli değerlerinden olan Ordu Caddesi üzerindeki Tekel Binası, Eski Belediye Binası ve Eski Hal Binasında çeşitli testler yaptırdıklarını belirterek bu çalışmaların ardından yapıların ilerleyen dönemlerde yıkılıp yıkılmayacaklarına karar verileceğini söyledi.

Mirza: “Ordu caddesindeki Tekel Binası, Eski Belediye Binası ve Eski Hal Binası yeni dönemle birlikte daha fazla halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Bunun içinde öncelikle bu yapıların dayanıklılığını ve kullanılabilirliğini bilmemiz gerekiyor. Şu anda bu yapılarımızın dayanıklılıkları konusunda çeşitli testler ve analizler yaptırıyoruz. Bu süreçte performans analizleri için gözlemler yapıldı. Binalarda karot testleri değerlendiriliyor. Binanın performans analizlerine göre bu yapılar için güçlendirme yapılarak yeniden projelendirileceğine yada yıkılarak yeni bir projenin yapılmasına karar verilecek. Amacımız bu çalışmalarımızın ardından bu yapılarımızın Bandırmamızın güzelliğine güzellik katacağına inanıyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr