BANDIRMA’YA BASKETBOL SALONU

26 Aralık 2016 Pazartesi, 14:05

Bandırma’nın en büyük eksikliklerinden biri olan ve salon sporları yapan kulüplere zorluklar yaşatan Kapalı Spor Salonu konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. 2010 yılından bu yana basketbol alt yapı faaliyetleri yürüten ve bu sezon Kadınlar Basketbol Bölgesel Liginde mücadele eden Bandırma Basketbol GSK kendi tesislerini inşa etmek için harekete geçti.

Bandırma Belediyesinin yer tahsisi ile yap-işlet-devret olarak inşa edilecek olan spor salonu ve yüzme havuzu projesinin yapımına 2017 yılının başında başlanacak.  Bandırma Belediyesi ve Bandırma Basketbol Gençlik Ve Spor Kulübü arasında geçtiğimiz hafta imzalanan sözleşme ile projenin önünde bir engel kalmadı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Bandırma Basketbol GSK. Başkanı Bora Öziş, ” Öncelikle bu projenin Bandırma Basketbol GSK’nın uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir proje olduğunu belirtmek istiyorum. Yaklaşık 1,5-2 yıldır kulübümüz böyle bir tesisin Bandırmaya kazandırılması için teknik ve fiziki alt yapıyı oluşturmaya gayret ediyordu. Bu konuda Bandırma Belediye Başkanımız Dursun Mirza’nın çok değerli desteklerini gördük çünkü böyle bir tesisin doğru yerde ve doğru şartlarda yapılması gerekiyordu.  Yer sorunumuzu Bandırma Belediyesinden kiraladığımız Paşakent Mahallesinde ki arazi ile çözmüş bulunuyoruz. Bandırma Belediyesinin bu konuda ki gayreti içinde teşekkür ediyorum. ” dedi.

Projeyle ilgili bilgiler veren Öziş, ” Yaklaşık 2684 metre kara alan üzerinde projemizi gerçekleştireceğiz. Yap işlet devret modeliyle yapacağımız tesisimizin 20 yıllığına üst kullanım hakkını alacağız Belediyeye aylık bir kira bedeli ödeyeceğiz ve 20 yıl sonra tesisimizi Bandırma Belediyesine devredeceğiz. Ve burada hedefimiz Bandırma Basketbol Kulübünün ve Bandırmanın ihtiyacı olan sportif tesisleri şehrimize kazandırmak. Dolayısıyla yaptığımız çalışmada da öncelikli olarak Bandırmanın eksiği olan kapalı spor salonu , çok amaçlı bir salon yine yarı olimpik yüzme havuzu jimnastik ve fitness salonunu içeren bir çalışma yapmayı hedefliyoruz. Tabi burası aynı zamanda bir yaşam alanı da olacağından birde kafeterya bulunması söz konusu.” ifadelerini kullandı.

İnşa edilecek olan tesislerde çeşitli spor branşlarında etkinliklerin yapılacağına işaret eden Öziş, ” Tesisimizde basketbol, yüzme, tenis, jimnastik,judo, karate,güreş,halk oyunları, modern danslar, bale gibi bir çok kurslar açmayı planlıyoruz. Özellikle Bandırmamızın ihtiyacını olduğunu düşündüğümüz yüzme havuzu ve ilerleyen dönemlerde de bir yüzme takımını oluşturmayı planlıyoruz. Yine fitness konusunda da şehrimizde ki en geniş ferah fitness salonunu hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunların dışında tesisimizi sadece taş bir mimari olarak değil de en güncel sistemlerin kullanıldığı , havalandırma , ısıtma ve soğutma konusunda nitelikli bir tesis oluşturmayı planlıyoruz. Havuz suyu hijyenini de çok önem veriyoruz. En son sistemleri kullanarak en az kimyasalla dezenfekte etmek istiyoruz. Ve Avrupa da güncel kullanan sistemler neyse onları kullanacağız” dedi.

2017 nin başında tesis inşaatına başlamak istediklerini ifade eden Öziş, ” Belediye bize 1080 günlük bir süre tanımış olsada biz bu uzun süreyi kullanmayı düşünmüyoruz. 2017’nin hemen başında inşaata başlayıp sene sonunda da faaliyete sokmak istiyoruz. Umarız daha erken olur ama tabi şartlar neyi gösterecek şimdiden kestirmek zor.  Tesisimiz bittiğinde Bandırma Basketbol GSK Türkiye’nin en iyi alt yapısı olma yolunda emin adımlarla ilerlerken böyle bir tesisle de Bandırmamıza ve Bandırma halkına hizmet verecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr