Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Bandırma’ya 2.Üniversite Müjdesi

15 Eylül 2014 Pazartesi, 23:12

12 Eylül akşamı Eyüp Belediyesi Sosyal Tesislerinde Balıkesir Valiliği ve İstanbul Balıkesirliler Derneğinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri “Birlik ve dayanışma gecesi”nde İstanbul’da yaşayan Balıkesirliler ve tanıtım günleri için İstanbul’a gelen katılımcılar bir araya geldi.

İstanbul Balıkesirliler Derneği Başkanı İsmail Yaşar yaptığı açılış konuşmasında Tanıtım Günlerinde emeği geçenlere teşekkür ederek İstanbulda 200 bin Balıkesirli’nin yaşadığını kaydetti.

Gecede konuşan Vali Ahmet Turhan’da Balıkesir’de görev yapmaktan mutlu olduğunu belirterek Balıkesir’in Türkiye’nin 2023 vizyonunda öncü bir il olacağının bunu gerçekleştirmek için  biraz daha çalışmak gerektiğinin altını çizdi.

Konuşmasında Balıkesir’in Öğrenci şehir olma yolunda ilerlediğini ve şu an Balıkesir Üniversitesinde 40 bin öğrencinin eğitim aldığını da söyleyen Turhan “İnşallah 2’inci üniversite Bandırmaya açılacak bunun ortak aklı oluştu.3’üncü üniversitemizide körfez bölgesinde açağız “dedi.Balıkesir’in sanayi şehiri olma yolunda da ilerlediğini anlatan Turhan “ancak bunu yaparken Balıkesir’in yaşanabilir durumunu devam ettirmemiz gerekli”şeklinde konuştu.

Banses Gazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr