BANDIRMA'NIN TARİHİNDE İZ BIRAKMIŞ ESKİ SİNEMALARI | Bandirma.com.tr

20 Ekim 2021 - 10:14

BANDIRMA’NIN TARİHİNDE İZ BIRAKMIŞ ESKİ SİNEMALARI

BANDIRMA’NIN TARİHİNDE İZ BIRAKMIŞ ESKİ SİNEMALARI
Son Güncelleme :

20 Ocak 2017 - 8:33

7.439
google haberler
1

Öyle bir şehirde yaşıyoruz ki ; sanki sinemada gösterilen kısmen renkli film gibi..

2

Çok uzağa gitmeye gerek yok.Bandırmada 1960 / 1970 li yıllarda üç kapalı (Ozar , Marmara , Rüya ) kışlık , 8 tane ( Lale,Sahil,Emek,Derya , Şafak,Yazlık Ozar , Yazlık Rüya Sema ) yazlık sinema vardı.Dolup taşardı..

3

Bandırma halkı Bugün şehrin ilim ve irfan yuvası olan Şehit Mehmet Gönenç ( ŞMG ) lisesinin yapımı için sinema biletlerine ek olarak konulan 25 kuruşlarla büyük katkı sağlamışlardır. ( Bilet 100 kuruş + 25 kuruş bağış = 125 kuruş sinema giriş ücreti )  

4

Bir zamanlar Bandırmada hemen her hafta ünlü bir gurubun yada şarkıcının konseri olurdu. yeni sezon turneye çıkan bütün İstanbul tiyatro guruplarının ilk durağı Bandırma olurdu.Cıvıl cıvıl Sosyal , Kültür , kardeşlik şehriydi o zamanlarda güzel ilçemiz..

5

Bandırma'nın Halkevi salonundaki film gösterilerini saymazsak ilk ve en eski sinemasıydı.Bandırmanın tanınmış ailesi Ozar'ların sineması. Dolup taşardı..

6

Marmara Sineması'nın önü. Sinemanın sahibi Mecit Hamarat ve sinema çalışanları o günün çok önemli olayı büyük dev afiş önünde poz vermiş.

7

Marmara sineması 'nın emektarı ,herşeyi  Baba Fahri , sinema önünde bilet satıyor.

8

Marmara ve Ozar sinemalarının bulunduğu cadde.Sinema emekçişi Ali Osman elinde ünlü megafonu kiralık taksiye günün filminin afişlerini koymuş mahalle aralarında tura çıkacak.megafonla bağırarak halkı sinemaya çağıracak..

9

VE SON OLARAK BANDIRMA KÜLTÜR PLATFORMUNA BU ESERLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.    

avşa adası otelleri
avşa adası otelleri
x