Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BANDIRMA BELEDİYESİ “BANDIRMA’NIN HER YERİNDEYİZ”

Daha güzel bir kent için, Bandırma Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler yağmur çamur demeden, ilçemizin farklı noktalarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Daha güzel bir kent

Daha güzel bir kent için, Bandırma Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler yağmur çamur demeden, ilçemizin farklı noktalarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Mevsimin ağır şartlarına rağmen, Bandırma Belediyesi Fen İşleri Ekipleri hem merkez hem de kırsal mahallelerde planlı çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.  Ekipler;

–         Külefli Mahallesi mezarlığının iç, dış ve yan yollarının yanı sıra Sağlık Ocağının bulunduğu meydanda da düzenleme ve yenileme çalışmaları yapıldı.

–         Kentimizin en büyük mahallelerden biri olan Aksakal’da, halkımızın taleplerine uygun şekilde yapılacak olan düğün salonunun inşa edileceği alanda hazırlıklar başladı.

–         Eski Ziraatli Mahallesinde bulunan okulun bahçesinde düzenlemeler yapılarak, mahalle halkımızın düğün ve cemiyetlerini yapabileceği bir alan haline getirildi.

–         Kuşcenneti Mahallesi mezarlık duvarı düzenlemeleri tamamlandı. Yine aynı mahallemizde bulunan arıtma tesisinin tahliye kanalı da açıldı.

–         600 Evler Mahallesinde bozulan yolların tamirine başlandı. Ayrıca Küçük Sanayi önündeki alt geçitte de düzenlemeler sürüyor.

–         Hacıyusuf Mahallesi, 35. Sokakta parke çalışmaları ve çevre düzenlemesi tamamlandı.

–         Paşakonak ve Paşabayır Mahallelerinde, Aktoprak Caddesi ve çevresinde bulunan sokaklarda yenileme ve tamir çalışmaları devam ediyor.

SİSTEMLİ ÇALIŞMANIN TEMELİ ATILDI

Bandırma Belediyesi tüm şehir paydaşlarıyla kurduğu koordinasyonla alt ve üstyapı çalışmalarını eş zamanlı yürütecek. Kurulacak olan koordinasyon büyük bir israfı önlerken şehir için de kalıcı çözümlerin yolunu açacak.

Tartışmalara neden olan yasa ile Balıkesir, 2014 yılından itibaren Büyükşehir olarak yapılandı.  Vatandaşlarımız artık Balıkesir Büyükşehir ve Bandırma Belediyesi olmak üzere iki farklı belediyeden hizmet alıyor. Hem hizmet hem de yetki alanları konusunda yaşanan karışıklıklar, sadece Bandırma’da değil tüm ilçelerde çeşitli sorunlara neden oldu. Cadde ve sokaklarda farklı kurumların yaptıkları kazılar, iletişim eksikliği nedeniyle hemen kapatılamıyor, mağdur olan vatandaşlarımızın haklı tepkilerine neden oluyordu. Araç ve yaya trafiğinin de aksamasına neden olan bu durumun giderilmesi için, BASKİ dışında tüm kurumlarla gereken koordinasyon kuruldu.

2021 yılında, Hacıyusuf Mahallesinde büyük ölçekli alt ve üst yapı çalışması gerçekleştirildi. Bandırma Belediyesi ve şehir paydaşları arasında kurulan koordinasyon sayesinde tüm çalışmalar kısa sürede tamamlandı. Bandırma’nın tüm mahalleleri için de aynı yöntem uygulanacak. Büyük yatırımlar ile birlikte yoğun göç alması beklenen Bandırma için, geleceğe dönük şehir planları Bandırma Belediyesi uzmanlarınca hazırlanıyor. Bandırma, merkez ve kırsal mahalleleriyle bu büyük değişime kolaylıkla ayak uyduracak. Gelecek, tüm Bandırma için büyük umut vaat ediyor.

nev bandırma