Bandırma Reklam Ajansı

BANDIRMALI GEZGİN GÖRKEM YÜKSEL’İN GÖZÜNDEN BANDIRMA!

10 Mayıs 2021 Pazartesi, 21:12
bandirmali gezgin gorkem yukselin gozunden bandirma bandirma.com.tr
google news takip et mobil

25 yaşında 55’ten fazla ülkede bulunarak dünyayı gezen Görkem Yüksel bu kez de Bandırma’da gezilecek yerleri kaleme aldı.

Görkem Yüksel, Bandırma’da doğdu ve şehrimizin tarihi okullarından Bandırma Orta Okulu’ndan mezun oldu. Bandırma ve Erdek bölgesinin turizmine katkı sağlayacak yazılara imza atan gezgin, Görkemliyollar adlı gezi blogunda Bandırma’dan yazılara da yer veriyor

İşte Görkem Yüksel’in Görkemliyollar’ındaki Bandırma’da Gezilecek Yerlerden Birkaçı;

Cumhuriyet Meydanı

Bandırma’da ilk olarak gezilmesi gereken yer şüphesiz Cumhuriyet Meydanı. Önce Bandırma’ya geldiğinizi anlamalısınız. Cumhuriyet Meydanı, Bandırma’nın en önemli merkezi ve toplanma alanı.

Bandırma Eski İskele Binası

Günümüzde Bandırma Nikah Salonu olarak kullanılan yapı, 1925 yılında inşa edilen Cumhuriyet dönemi yapılarının en güzide örneklerinden birisi.

Yapı “mili mimari akım” adı verilen tarzın güzel bir örneği olarak bilinirken, kubbeleri ve sivri kemerleri ile beraber Selçuklu tarzını da yansıtmayı başarıyor. Her anlamda oldukça değerli bir yapı. Bandırma’da gezilecek yerlerden biri olmasının yanı sıra şehre ilk geldiğinizde sizi heybetle karşılayarak hoşgeldin mesajı veren de bir havası var.

Tarihi Duyun’i Umumiye Binası

Gelelim Bandırma’nın bir diğer tarihi mekanına. Yapımı 19. yüzyılda başlayan bu bina Mimar Kemalettin döneminin güzel eserlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Yapı yıllarca Duyun-i Umumiye binası olarak hizmet vermiş.

Görkem Yüksel’in Görkemliyollar’da kaleme aldığı Bandırma’da gezilecek yerler yazının devamı:

https://www.gorkemliyollar.com/bandirma-gezilecek-yerler/

 

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x