Bandırma’da Siyasilerin 30 Ağustos Mesajları

30 Ağustos 2014 Cumartesi, 11:04

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ NAMIK HAVUTÇA

Namik_HavutcaCHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada Türk Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen zaferin halkın ordusu ile beraber vatanına sahip çıkmasıyla alındığını ifade etti. Havutça, “Cumhuriyet’e sonsuza dek sahip çıkacağına inandığım halkımın, kahramanlarımızın kanlarıyla eşi görülmemiş bir destan yazdığını asla unutmayacaktır” dedi.
Havutça’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı şöyle:
Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Ulusu’nun ordusuyla birlikte varoluş mücadelesinin en önemli zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer’ini gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
Ulusumuzun, demokratik, laik ve tam bağımsız Türk Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen bu zafer emperyalizm karşısında, dil, din, etnik köken ayrımı olmaksızın tüm halkımızın bir araya gelip bütünleşerek ordusu ile beraber vatanına sahip çıkmasıyla alınmış bir zaferdir.
Cumhuriyet’e sonsuza dek sahip çıkacağına inandığım halkımın, kahramanlarımızın kanlarıyla eşi görülmemiş bir destan yazdığını asla unutmayacaktır. Bu bilinçle, Misak-ı Milli sınırlarıyla çizilmiş vatan topraklarında beraber yaşamak, demokratik, özgür, huzur ve barış içinde bir toplum olmak arzumuz aynı zamanda canlarını vatan toprakları için kahramanca feda eden kahramanlarımıza minnet borcumuzdur.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarını minnetle, şükranla anıyor, şehitlerimize rahmet diliyor, tarihin her döneminde canı ve kanı pahasına eşi görülmemiş kahramanlık destanları yazan Silahlı Kuvvetlerimizin Zafer Bayramını onurla, gururla, coşkuyla kutluyorum.

 

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTAYLAN

cemal-OztaylanMilletvekili Öztaylan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 92.yıldönümüyle ilgili kutlama mesajı yayınladı.
Ak Parti Balıkesir milletvekili Cemal Öztaylan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümüyle ilgili yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:
“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92.yıl dönümünü millet olarak büyük bir onur ve şerefle kutluyoruz. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile yarattığı sonuçların mitletimiz ve ulusal kurtuluş savaşımız için anlamı derin olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yolunda en zor koşullarda varlık yokluk savaşını başarıyla vermiş bir milletin milli şuuru ve inancının şahlandığı gündür 30 Ağustos.!
Ulusal kurtuluş savaşımızın öncüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, kurtuluş savaşı boyunca kazanılan her savaşın yolun sonu anlamına gelmediğini ve asıl savaşın şimdi başladığını hep belirttiler. Bununla ifade edilen kızgın küllerinden bir milletin ayağa kalkarak kuracağı milli devletle tarihine sahip çıkarak başta ekonomisi olmak üzere bilim, kültür ve sanat yanı sara yaşamın her alanında ayağa kalkması, güçlenmesi ve medeni dünya içinde muasır medeniyet seviyesine el birliğiyle ulaşılmasıydı.
Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin bu ülküye ulaşmak için en çok ihtiyacı olduğu şey birlik, beraberlik içinde çalışmaktı.Binlerce yıllık tarihsel ve kültürel devlet ve millet geleneğine sahip Cumhuriyet Türkiyesinin, Cumhuriyet tarihi boyunca içerden ve dışardan yaratılan suni sorunlarla , çekişmeler ve kavgalarla gücünü ve enerjisini kaybetmesi, zaman yitirmesi özellikle Ak Partinin 2002 de iktidar olması ve 12 yıllık iktidarıyla adım adım aşılmış,Yeni bir Türkiye’nin yaratılması sürecinde ülke tarihsel bir dönemece taşınmıştır. Demokratikleşme ve insan hak ve özgürlükleri yolunda atılan adımlar, darbeci vesayet sisteminin demokrasi lehine değiştirilmesi, özgürlük alanlarının genişlemesinini berebarinde getirmiş, güçlü bir ekonomi ile Türkiye, yüzyılımızın en hızlı büyüyen ve gelişen ülkeleri olma sürecine girmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin ve değerli Hemşehrilerimin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum.”

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA

dursun-mirzaBandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, 30 Ağustos Zafer Bayramının 92.yılı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Mirza mesajında “Ülkenin içinde bulunduğu tüm güç koşullara karşın, ulusumuzun, Büyük Atatürk yönetimindeki kahraman ordumuzla kenetlenerek kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın sonucunu tüm dünyaya duyuran 30 Ağustos Zaferi, her zaman gururla andığımız kıvanç verici bir zaferdir. 30 Ağustos Zaferi, tarihimizin akışını değiştiren, ulusumuzun geleceğini etkileyen çok önemli bir dönüm noktasıdır. Kurtuluş Savaşı’nın başarıyla sonuçlanmasıyla birlikte, bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve gerçekleştirilen büyük devrimler, ulusumuzun çağdaşlık seçimini ortaya koyan ilkeli, ileri görüşlü ve kararlı adımları oluşturmaktadır. Gücünü Büyük Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden alan Türkiye Cumhuriyeti, evrensel değerler ışığında gelişerek laikliğe, demokrasiye ve çağdaşlığa olan bağlılığından asla ödün vermemelidir. Büyük Önder’in öngördüğü çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet’in bizlere sunduğu demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemeli, hukuk devleti, insan hakları ve demokratikleşme alanındaki eksikliklerimizi hızla gidermeliyiz” dedi.
Mirza devamında şunları söyledi “ Bu konudaki başarımız, aydınlık yarınların kurulabilmesi, yurttaşlarımıza daha iyi olanakların sunulabilmesinin de yolunu açacaktır. Bu düşüncelerimle başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve O’nun silâh arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, tüm ulusumuzun Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum”

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr